Звільнений український політв’язень Юрій Солошенко, незважаючи на те, що у Росії йому брехали та погрожували, увесь час вірив, що повернеться в Україну.
Про це він розповів у вівторок під час зустрічі з президентом України Петром Порошенком біля лікарні в Києві після повернення з російської в’язниці.
«Я вірив і надіявся, що настане ця хвилина звільнення. Мені весь час погрожували, що моя країна мене забула, що консул України відмовляється зі мною зустрітися, але я вірив, що повернусь в Україну», – розповів Солошенко.
Він зауважив, що йому неодноразово пропонували прийняти громадянство Росії, аргументуючи це тим, що в такому разі він проходитиме у справі не як обвинувачений, а як свідок.
«Але я добре розумів, що всі звинувачення проти мене писались у кабінетах ФСБ, і вони жодного разу не відступили від того сценарію, який написали», – сказав Солошенко.
Він зазначив, що особливі надії щодо свого звільнення покладав на роботу Тристоронньої контактної групи в Мінську, «слідкував за кожним її засіданням».
«Але справжня віра в те, що я поїду додому, з’явилась тоді, коли звільнили Савченко, і я прочитав у одній із газет заяву президента України про те, що Солошенко і Афанасьєв приїдуть в Україну», – розповів політв’язень.
Він також зізнався, що після повернення з ув’язнення ще більше почав любити Україну.
У свою чергу Геннадій Афанасьєв адресував своє звернення передусім до закордонних журналістів.
«Якщо тут є закордонні журналісти, я хочу до вас звернутися. Я пройшов крізь катування та біль. Я прошу вас не відмовлятися від санкцій. Продовжити цю політику. Не скасовувати жодних (санкцій). Тому що завдяки вам, завдяки владі закордонних держав ми зараз тут», – сказав Афанасьєв і висловив сподівання, що світове співтовариство допоможе повернути в Україну Олега Сенцова, Олександра Кольченка та інших політарештантів.
«Я щасливий, що я українець», – заявив на завершення Геннадій Афанасььєв.
Як повідомляв ZAXID.NET, 14 червня українців Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенка, які були незаконно засуджені російським судом, обміняли на одеських сепаратистів – організаторів і учасників так званої «Народної ради Бессарабії» Олену Гліщинську та Віталія Діденка.