Зйомки фільму-переможця львівського конкурсу кінопроектів відбулись у Карпатах

13:01, 28 жовтня 2015

У Верховинському районі Івано-Франківської області 19-27 жовтня знімали новий фільм режисера Тараса Дроня. Ігровий короткометражний фільм розповідає історію дорослішання 11-річного Дмитрика.

У далекому гірському селі живе одинадцятирічний Дмитрик з мамою, мрія якого зустріти свого батька, який поїхав на заробітки до Польщі. Юрко спілкується з батьком в своїй уяві, та й то лише тоді, коли сідає в кабіну старої батькової вантажівки. Одного дня мама вирішує продати вантажівку. Та коли Юрко дізнається, то намагається всіма способами перешкодити продажу. Він ще не знає, що війна за вантажівку може бути зовсім не тим, чим вона є для нього.

Проект фільму став одним з трьох переможців у Другому конкурсі кінопроектів, організованого мистецькою формацією Wiz-Art та підтриманого Міжнародним фондом «Відродження». Проект також підтримали Кіношкола у Лодзі, компанія Patriot Rental, Stepansky Sound Studio, Львівська кінокомісія.

Тарас Дронь - режисер, засновник компанії NORD production, cтудент Кіношколи в Лодзі (Польща), автор кількох короткометражок, зокрема «Доторкнись і побач». Оператором картини є Олександр Поздняков, який так само навчається у Кіношколі в Лодзі, а також був оператором документального фільму Остапа Костюка «Жива ватра». Продюсеркою стала директорка фестивалю Wiz-Art та голова Львівської кіно комісії Ольга Райтер.

Нагадаємо, що на Другий конкурс кінопроектів було подано 45 заявок. У другий тур потрапило 15 проектів. У конкурсі взяли участь в основному молоді сценаристи та режисери з Києва та Львова. 22 серпня відбувся пітчинг. За його результатами журі обрало трьох переможців.  Окрім картини тараса Дроня ними стали «Зустріч» Андрія Бондаренка та «Згущівка» Катерини Горностай.

Обов'язкова умова для конкурсантів - зйомки їхніх фільмів мають відбуватись із частковим залученням львівських кінопрофесіоналів та волонтерів. Темою конкурсу є примирення, соціальна інтеграція у суспільстві та постконфліктне врегулювання. Метою конкурсу є надання фінансової підтримки знімальним групам для реалізації тих кінематографічних проектів, які є художньою рефлексією на час, в якому ми живемо. Період виробництва фільмів – до 1 грудня.