День міліції насухо. Так цього року мали святкувати своє професійне свято львівські правоохоронці. Керівник міліції міста Сергій Зюбаненко видав спеціальний наказ і, як запевнив наших журналістів, кожного міліціонера зобов'язав під ним підписатись. За невиконання, обіцяв звільняти. Відтак, якщо 20 грудня хтось бачив людей у формі із чаркою, може одразу повідомляти про це їхньому керівникові. "Я заборонив святкування. Це було зроблено навіть протокольно під підпис. Якщо такі люди знайдуться, які не зрозуміли моєї команди, я без вагань прийму для себе рішення", - повідомив головний правоохоронець Львова Сергій Зюбаненко.
Єдина урочистість - особливий інструктаж. Усіх, хто заступав на чергування, зібрали не у райвідділках, як звично, а на головній площі Львова. Щоб ні у кого не було спокуси перехилити на роботі чарку, головний міліціянт міста видав спеціальний наказ. А от обласний очільник правоохоронців, вважає провокацією наше питання - як каратимуть тих, хто не втримався при виконанні. "Вибачте, я на провокативні запитання відповідати не буду. А чому провокативне? Тому що провокативне. Працівник міліції, заступаючи на службу, завжди має бути тверезим", - сказав головний правоохоронець Львівщини Дмитро Загарія.
Щоправда і наказ Зюбаненка, кожен зрозумів по-своєму. "Щоб в формі не святкували, там, де люди збираються, бо то трохи негарно, скажем простіше. - А взагалі можна, якщо без форми? - Ну єслі культурно, я думаю так", - пояснив нам старший інспектор патрульної служби Євген Христюк.
Півгодини на подяки та нагороди, і по автах - на 12-ти годинне чергування. Патрульні кажуть: вже звикли вихідні і свята проводити на роботі. "Та зараз не до святкування - в державі війна", - каже інспектор патрульної служби Ігор Смолінський.
Львів’яни ж як і раніше, реагують на правоохоронців по-різному. А от патрульні кажуть: люди хоч і продовжують нарікати, та співпрацюють з міліцією тепер набагато активніше.