2011 року у Львові продовжать реставрацію костелу Єзуїтів

Культура13 лютого 20114

2010 року у Львові розпочато роботи з реконструкції костелу Єзуїтів, частково замінено дах. Загалом було освоєно 240 тис. грн, 2011 року ці роботи також продовжать.

Про це під час засідання виконкому міськради повідомила начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко, звітуючи про роботу управління впродовж 2010 року.

За її словами, торік у Львові тривали ремонтно-реставраційні роботи на комплексі Вірменської церкви. Було відреставровано фасади, галерею церкви, вікна, на це витратили 1,086 млн грн.

Також на замовлення управління було відрествровано 38 балконів на будинках-пам’ятках.

«Здебільшого це балкони на житлових будинках, більшість – у квартирах, де ніхто не живе. Наступного року управління планує продовжити ці роботи. Крім того, управління охорони історичної спадщини надавало консультації інвесторам, які інвестували в пам’ятки архітектури, зокрема на площі Коліївщини, на вул. Лесі Українки, в будинок на площі Ринок,13 тощо. Більшість робіт розпочнуться 2011 року», – додала Лілія Онищенко.

Крім того, управління залучило спонсорів для допомоги у розчистці і відновленні напису на пам’ятному камені, встановленому на місці Янівського концентраційного табору.

У межах українсько-польської програми «Спільна спадщина» 2010 року було відновлено 6 надгробіків на Личаківському кладовищі. Загалом за останні 3 роки відреставровано 18 надгробків, серед них один чавунний. У межах програми також відреставровано пам’ятну таблицю на фасаді Вірменської церкви, продовжено реставрацію стінопису, розпочато реставрацію дерев’яного вівтаря Голгофа.

У межах співробітництва з Німецьким бюро технічної співпраці GTZ, 2010 року було відреставровано вікна, брами, ліпнини в центральні частині міста, проведено тренінги для українських майстрів щодо відновлення ліпнини, кам’яного декору тощо.

Водночас, було опрацьовано проект «Підземне місто», який надалі будуть реалізовувати.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук