38% абітурієнтів із сільської місцевості не вступили до ВНЗ у 2017 році, – Міносвіти

СуспільствоАндрій Стець, 21 листопада 20174960
Лише 3% від вступників з сільської місцевості подолали поріг виключно завдяки сільському коефіцієнту

38% абітурієнтів із сільської місцевості не змогли вступити на навчання до ВНЗ у 2017 році. Такі дані аудиту центру «CEDOS» навів заступник міністра освіти і науки Юрій Рашкевич, повідомляє прес-служба МОН.

Як нагадали у відомстві, в 2017 році під час вступної кампанії уперше було введено сільський коефіцієнт, згідно з яким вступний бал абітурієнтів із цієї місцевості множили на 1,02, тим самим даючи шанс конкурувати із вступниками з міст.

«Багато суперечок викликав сільський коефіцієнт. Він поширювався на учнів сільських шкіл, що мають менше можливостей отримати якісну середню освіту порівняно з міськими школярами», – сказав Рашкевич.

Однак, лише 3% від вступників з сільської місцевості подолали поріг виключно завдяки сільському коефіцієнту. 23% таких абітурієнтів змогли б вступити на бюджет і без коефіцієнту. Ще 36% вступників з різних причин вибрала навчання за контрактом».

В МОН зазначили, що під час вступної кампанії 2018 року сільський коефіцієнт також зберігатиметься і дорівнюватиме 1,02. У той же час, для вступників на аграрні спеціальності він збільшиться до 1,05.

У 2018 році абітурієнти зможуть подавати 7 заяв на 4 спеціальності на місце державного та регіонального замовлення. Кількість заяв на контракт обмежена не буде.

Для вступу окремі медичні спеціальності «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія» встановлено мінімальну кількість балів ЗНО з біології, хімії або математики на рівні 150.

Відповідно до правил, у 2018 році будуть приймати сертифікати ЗНО 2016, 2017 і 2018 років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук