25 – 29 жовтня на території України перебуватиме незалежна місія спостерігачів від Сейму РП.
З огляду на значення України на міжнародному форумі, а також на вагу польсько-українського політичного діалогу, Сейм РП прийняв рішення про участь у місії 40 депутатів – представників польської делегації у Міжпарламентській Асамблеї РП та України, Польсько-українській парламентській групі та представників всіх парламентських і депутатських груп та фракцій Сейму. З уповноваження віце-маршалка Сейму Цезари Грабарчика – співголови Міжпарламентської Асамблеї РП і України, координатором місії став депутат Мирон Сич, поінформували в МЗС ПОльщі
Метою місії Сейму РП є перш за все оцінка відповідності виборчого процесу в Україні міжнародним стандартам у контексті просування демократії та дотримання прав і свобод громадян. Результатом діяльності місії буде представлення, приблизно через два місяці, кінцевого рапорту, який міститиме висновки та ймовірні рекомендації для використання в ході проведення виборів у майбутньому.
Місія спостерігачів від Сейму РП базується на принципах незалежності, нейтральності, невтручання у виборчий процес i дотримання українського законодавства. Заходи, здійснювані членами місії, котрі перебуватимуть у різних регіонах Західної Східної та Південної України, будуть поділені на два етапи:
На 25 – 27 жовтня заплановані зустрічі депутатів-спостерігачів із представниками органів влади міст і областей, виборчих комісій (центральної, дільничних чи окружних), виборчих штабів провідних партій, a також організаціями, що займаються спостереженням за перебігом виборчої кампанії;
28 жовтня ц.р. групи у складі двох депутатів здійснюватимуть моніторинг самого процесу голосування в різних частинах України.
Сейм РП має багатий досвід, пов'язаний з моніторингом вибoрів у інших країнах. Представники нижньої палати польського парламенту брали участь у місіях від імені парламентських асамблей, зокрема, ОБСЄ, Ради Європи та НАТО, а також у спостереженнях за виборами, що проводились незалежно від парламентських місій. До цього часу депутати Сейму РП спостерігали за парламентськими виборами, зокрема, в Грузії, Російській Федерації, Сербії, Вірменії і Білорусі, а також за президентськими, зокрема, в Грузії та Україні.
Незалежно від місії спостерігачів, організованої Сеймом РП, у моніторингу виборчого процесу в Україні братимуть участь також депутати Сейму і Сенату РП, котрі входять до складу делегацій Парламентської Асамблеї ОБСЄ та Парламентської Асамблеї НАТО.
Як інформував ZAXID.NET, на 22 жовтня разом зареєстровано 3 797 спостерігачів від 28 держав і 35 організацій.
Вибори до Верховної Ради України відбудуться 28 жовтня 2012 року за змішаною пропорційно-мажоритарною системою: 225 депутатів обираються за списками політичних партій (бар'єр для проходження в Раду - 5%), ще 225 - в мажоритарних округах.