5 травня у Львові відбудуться відкриті збори обласних організацій НСПУ

Культура30 квітня 20115131

5 травня у Львові на площі біля пам’ятника Іванові Франку відбудуться відкриті збори письменників, в яких мають намір взяти участь крім членів Львівської організації Національної спілки письменників України, представники ряду інших обласних організацій НСПУ. Про це 29 квітня під час прес-конференції повідомила письменниця, голова «Гільдії митців Львівщини» Марія Якубовська.

М.Якубовська повідомила, що таким чином письменники хочуть пришвидшити процес призначення дати позачергового з’їзду НСПУ. Загалом вони мають намір визначитися з трьох питань: чи можна порушувати голові і керівному органові НСПУ статут організації, чи можна голові національної спілки втручатися у діяльність обласних організацій та порушувати свободу слова.

М.Якубовська пояснила, що бажання приїхати на збори до Львова письменники з Івано-Франківщини, Хмельниччини, Донецька, Дніпропетровська, ряду інших областей з’явилося після звістки про виключення її з лав НСПУ та призначення за указом голови НСПУ Володимира Яворівського виконуючого обов’язків Львівcької організації НСПУ Ярослава Камінецького. «Очікується, що це будуть не десятки письменників, а кілька сотень. За часів незалежності такого ще не було», - зазначила вона, і додала, що збори будуть легітимними, якщо у них візьме участь більше половини обласних організацій НСПУ.

М.Якубовська заявляє, що виключення її з лав Національної спілки письменників рішенням Президії НСПУ порушує статут організації. Вона прокоментувала ZAXID.NET , що таке рішення могло бути прийняте після того, як члени Львівської організації НСПУ переобрали б голову та зробили б до Президії подання про її виключення, чого не було.

М.Якубовська прямо пов’язує своє виключення із її відкритим листом до Президента України, до письменників, громадян України, в якому вона розповідає, що письменники не знають чи й далі НСПУ є повноцінним власником усієї нерухомості, яку отримала від держави, чи вона не розпродана, опублікованим у лютому цього року.

Письменниця додала, що на 5 травня очікується візит до Львова і Володимира Яворівського.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук