7 прогнозів майбутнього Євросоюзу та України від Майкла Лі

Христина Нога, 1 листопада 201336660
7 прогнозів майбутнього Євросоюзу та України від Майкла Лі
Майкл Лі

Екс-голова Генерального директорату з питань розширення в Єврокомісії, радник Фонду «Ефективне управління», що більш як 30 років пропрацював службовцем Європейської Комісії – Майкл Лі розповів у Львові про те, яким буде Євросоюз у 2020 році.

Викладацька і наукова робота Майкла Лі стосувалися тем європейської інтеграції, закордонної співпраці та перебудови у Центральній та Східній Європі. Він займався переговорами з прийняття Чехії в Європейський Союз, а також був також відповідальним за європейську політику сусідства та зв’язки зі Східною Європою.

7 тез-прогнозів щодо майбутнього Євросоюзу та України, які Майкл Лі озвучив у Львові під час засідання «Експертного клубу «Самопоміч», пропонує своїм читачам ZAXID.NET:

  • 10 років тому Європейський Союз прийняв політику добросусідства. І майбутня Угода про асоціацію з Україною – яскраве свідчення того. Якщо ця Угода буде ратифікована, ми побачимо Україну на одному ринку з ЄС. Думаю, через 10 років ми побачимо процес зближення України та ЄС. Чи призведе це до членства? Поки можу сказати точно, що зараз це питання навіть не стоїть. Тому що в Євросоюзі криза. Поки не йде мова про приєднання додаткових країн. Наразі перед нами – план дій, аби зблизитися. Але Євросоюз подолає кризу.
  • Тому, думаю, за 10 років ще кілька країн приєднаються до ЄС і ми будемо бачити понад 30 членів. Можливо, приєднаються Сербія, Чорногорія і Косово. Приєднання цих країн підкреслює основні риси ЄС, роль ЄС у примиренні та порозумінні людей, які колись ворогували та не розумілися.
  • Інші країни в Західних Балканах, які бажали би приєднатися до Євросоюзу, мабуть, будуть рухатися повільніше. Боснія і Герцоговина, Албанія,Македонія. В цих країн є певні труднощі. Але, мабуть, упродовж 10-15 років вони подолають ці труднощі і, таким чином, членство в ЄС буде сягати 35 країн.
  • Якщо говорити про те, чи будуть якісь країни покидати Євросоюз. Я таки думаю, коли настане момент істини, британці таки захочуть залишитися у Європі. Ми спостерігаємо покращення в них.
  • Щодо євро. Думаю, що за 10 років Єврозона розшириться. Думаю, Польща, Швеція і ще 1-2 країни приєднаються до цієї валюти. Адже, не зважаючи на кризу, євро все таки зберігає свої позиції.
  • Думаю, незабаром в деяких країнах сформуються коаліції, альянси щодо різних напрямків політики. Навряд чи всі разом будуть займатися кожним напрямком політики. Думаю, також членство буде розмаїте і більш розмаїта форма участі в Євросоюзі.
  • Реформи, які необхідно здійснити найближчим часом – це реформи пенсії та міграції. Як ми забезпечимо кошти на завтрашній день, якщо в нас слабка робоча сила? Питання демографії та міграції пов’язані. Якщо в нас все буде все менше і менше молодих людей, то нам потрібна робоча сила. Цю силу можна отримати тільки шляхом міграції. Для зони Євросоюзу це означає, що якщо Ви живете в одній країні ЄС, маєте право на роботу в іншій країні Єврозони. Нам потрібна буде ця робоча сила, аби заповнити прогалини.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук