Міністерство освіти запідозрило випускників понад 2200 шкіл в Україні у завищенні конкурсних балів під час вступної кампанії шляхом застосування «сільського коефіцієнта», що підвищує шанси на вступ до ВНЗ. Зокрема, серед таких недобросовісних вступників виявили випускників 24 львівських шкіл, гімназій та ліцеїв.
Застосовуючи «сільський коефіцієнт», приймальні комісії у ВНЗ визначають конкурсний бал абітурієнта з коефіцієнтом 1,02, тоді як випускники міських шкіл такої переваги не мають. Варто наголосити, що випускники самостійно вказують свій коефіцієнт в електронній системі Міносвіти, тому спроби штучно завищити свій конкурсний бал виявились поширеним шахрайством.
На Львівщині у застосуванні «сільського коефіцієнта» МОН запідозрило випускників 121 закладу, в тому числі випускників 24 львівських шкіл і гімназій. Якщо принаймні один випускник цих закладів неправомірно вказав «сільський коефіцієнт» у своєму особистому «електронному кабінеті» вступника, то назва навчального закладу є у переліку МОН.
У переліку МОН вказані такі львівські школи: спецшколи №37 (з поглибленим вивченням французької мови) і №81 (з поглибленим вивченням англійської мови), школа №44, школа №74 у Рудному, спецшкола «Надія», музична школа-інтернат ім. С.Крушельницької.
У списку також присутні Лінгвістична і Академічна гімназії, гімназії «Євшан», «Престиж», Львівський фізико-математичний ліцей, Львівський економічний ліцей, училище культури і мистецтв, коледжі харчової промисловості і готельно-туристичного сервісу, Технологічний коледж НУ «Львівська політехніка», Поліграфічний коледж і НВК ім. В.Симоненка (з поглибленим вивченням німецької мови).
Ще майже сотня шкіл і коледжів у містах Львівщини, випускники яких вказали у своїх анкетах «сільський коефіцієнт», вказані нижче:
У прес-службі МОН пояснили ZAXID.NET, що масове застосування так званого «сільського коефіцієнту» було зауважене в персональних електронних кабінетах вступників, де вони подають усі необхідні документи та обирають ВНЗ для вступу. Правдивість вказаної інформації мали перевіряти приймальні комісії ВНЗ, щоб скласти рейтинги, на основі яких формується перелік рекомендованих до зарахування на бюджетну форму навчання.
У МОН уточнили, що застосовувати коефіцієнт 1,02 для визначення конкурсного бала вступника можна лише випускникам сільських шкіл. До випускників шкіл, які розташовані на території селищ чи селищ міського типу та міст його застосовувати неправомірно.
Зараз приймальні комісії перевіряють правдивість поданих абітурієнтами даних та до 20:00 1 серпня мають оприлюднити перелік вступників, що рекомендовані до зарахування на бюджетну форму навчання.