Міносвіти виявило масове присвоєння сільського коефіцієнта випускникам міських шкіл

Під підозру потрапили школи Львова, Києва, Івано-Франківська, Чернівців і Чернігова

Списки вступників, рекомендованих до зарахування на бюджетну форму навчання, обіцяють опублікувати ввечері

Списки вступників, які отримали рекомендації для зарахування на бюджетну форму навчання у вищих навчальних закладах будуть оприлюднені у вівторок, 1 серпня, о 18:00. Про це повідомили у прес-службі Міністерства освіти та науки.

Попередньо планувалося, що такі списки будуть оприлюднені до 1 серпня. Однак під час перевірки даних, поданих ВНЗ, у міністерстві виявили масові випадки необґрунтованого присвоєння приймальними комісіями так званого «сільського коефіцієнта» під час розрахунку остаточного рейтингового бала вступникам, які є випускниками міських шкіл.

Застосування сільського коефіцієнта було запроваджене цього року. Остаточний конкурсний бал вступника балансується на коефіцієнт 1,02, якщо абітурієнт здобув загальну середню освіту у сільській місцевості. Якщо ж вступник здобув середню освіту у міській місцевості, його конкурсний бал мають балансувати коефіцієнтом 1.

«Міністерство освіти і науки України оприлюднить списки вступників, які отримали рекомендації до зарахування на місця державного замовлення, о 18:00 1 серпня 2017 року. Таке рішення прийнято через звернення приймальних комісій ВНЗ з проханням надати їм додатковий час для завершення перевірки правильності нарахування ними сільського коефіцієнту», - йдеться у повідомленні міністерства.

У міністерстві зазначили, що минулого тижня під час остаточного етапу перевірки даних про вступників, було «виявило чималий список шкіл, які вочевидь не знаходяться на території населених пунктів сільської місцевості, але випускникам яких приймальні комісії присвоїли сільський коефіцієнт, який дорівнює 1,02.

За даними міністерства, у такий перелік серед інших, потрапили школи Києва, Івано-Франківська, Львова, Чернігова, Чернівців.

«Для нас дуже важливою є справедливість адресного розміщення державного замовлення, тому приймальні комісії мають дуже відповідально поставитися до підтвердження достовірності даних кожного вступника», - заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Вищим навчальним закладам надали час до 13:00 1 серпня 2017 року для завершення всіх перевірок та внесення коректних даних в Єдину державну електронну базу з питань освіти.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук