Ада Роговцева: «Свою першу головну роль я отримала обманом»

Що українська зірка розповіла своїм глядачам

Ада Роговцева: «Свою першу головну роль я отримала обманом»
Ада Роговцева та її «Золотий Дюк»

У понеділок, 16 липня, українська зірка театру та кіно Ада Роговцева відзначила свій 81-й день народження. Актриса є почесною гостею Одеського кінофестивалю, де отримала почесний приз «Золотий Дюк» за внесок у кінематограф.

Напередодні уродин Роговцева зустрілася зі своїми глядачами. ZAXID.NET вибрав п’ять висловлювань видатної акторки, які вона адресувала своїм шанувальникам.

***

«Пишіть історію своєї родини, своїх батьків, бабусь та дідусів. Це дозволить вам зробити найголовніше – вислухати їх. У цьому і є вся цінність родинних стосунків. Думки, легенди та історії від ваших батьків – це найкраще, що вони можуть вам залишити замість будинків, золота та спадків».

***

«Я часто їжджу на фронт і хочу сказати, допоки ти не обійняв того солдата, не зазирнув йому в очі та не почув, які він захлинаючись розповідає про свої мрії – ти нічого не знаєш про війну».

***

«У мене багато різноманітних нагород, якими я пишаюся, однак довіра солдатів, що перебувають на фронті, – для мене є справжньою і найціннішою нагородою».

***

«Свою першу головну роль я отримала обманом. Режисер Лесь Швачко, коли в мене довго не виходила сцена, де я мала гірко ридати, сказав мені: “Адо, йди додому. В тебе нічого не виходить, і в нас є інша акторка. І, до речі, тебе відрахували з інституту”. Як же я тоді заплакала! А в цей час вони включили камери і зняли цю сцену».

***

«Егоїзм – це не найгірша якість людини. Ця риса допомагає вистояти та зберегти себе у будь-якій ситуації».

Заслужена артистка і Герой України Ада Роговцева (Роговець) народилася в Глухові на Сумщині. Закінчила Київський театральний інституті імені Івана Карпенка-Карого. З 1958 року — артистка Київського національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки, де пропрацювала понад 35 років.

Була дружиною відомого українського актора Костянтина Степанкова.

Після завершення співпраці з Київським національним академічним театром російської драми гастролює з концертними програмами та камерними театрами.

У Київському академічному театрі драми і комедії на Лівому березі грає у виставах «Рожевий міст» та «Вася повинен зателефонувати», які поставила донька Роговцевої – режисерка Катерина Степанкова.

Зіграла в більш ніж 50 фільмах і стільки ж ролей в театрі.

Ада Роговцева – професор Національного університету культури, викладає в Київському театральному інституті ім. І. К. Карпенка-Карого. Також акторка є членом комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка (з грудня 2016 року).

Фото: ОМКФ
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук