Полтавська обласна організація «Аграрної партії» та юридична особа, що внесла кошти на її рахунок, є заручниками недосконалого українського законодавства. Про це заявила керівник юридичного департаменту Центрального апарату «Аграрної партії» Ірина Петренко, інформує «Українська правда».
Зазначимо, що раніше зі слів голови Національного агентства із запобігання корупції (НАЗК) Наталії Корчак стало відомо, що відомство довело в суді те, що «Аграрна партія України» отримала кошти від фірми, кінцевим бенефіціаром якої є іноземець.
В свою чергу, за словами Петренко, самого рішення суду представники партії ще не бачили і орієнтуються лише на заяву голови НАЗК.
«Сподіваюся, що це рішення не пов’язано з тиском на партію, зокрема, через акцію протесту 7 червня в Києві», – зазначила вона і додала, що для партії як такої відповідальності у нинішньому випадку не буде, оскільки закінчився термін, протягом якого можна було накласти стягнення.
Таким чином, рішення суду не породжує жодних зобов’язань для партії, тому його не будуть оскаржувати.
«Слід звернути увагу на те, що Полтавська обласна організація «Аграрної партії» та юридична особа, що внесла кошти на її рахунок, є заручниками недосконалого українського законодавства. Закон передбачає відповідальність у випадку, якщо внески здійснюються на рахунок політичної партії юридичною особою, кінцевим бенефіціарним власником якої є іноземець», – заявила Петренко.
Водночас вона зауважила, що в українському законодавстві не розвинутий і не забезпечений механізм захисту самих партійних організацій політичної партії і юридичних осіб від такого порушення.
«Ці функції могли б виконувати самі банки. Але банки не здійснюють таку захисну функцію. У чому вона має полягати? Перед тим, як здійснювати внесок, представник юридичної особи має написати заяву певної форми. І вже з форми цієї заяви він бачитиме, які є обмеження й запобіжні заходи, і визначиться, робити внесок чи не робити», – додала вона.
До слова, раніше НАЗК вже називало перелік партій, у звітах яких були виявлені правопорушення. Це партії «Наш край», Народний рух України, Аграрна партія України, «Нова політика», Партія сильної влади, «Власна сила», Політичне об’єднання «Пряма дія», «Самоврядна Українська держава», Партія вільних демократів, «Зелені», ВО «Свобода» та Комуністична партія України.