НАЗК в суді довело, що «Аграрну партію України» фінансували з-за кордону

Суд встановив порушення у фінансування «Аграрної партії України». Про це повідомила голова Національного агентства з запобігання корупції Наталія Корчак. Це стало першим судовим рішенням у справі, яка була ініційована розслідуванням НАЗК довкола фінансових звітів українських політичних партій.

Таке рішення 8 червня виніс Козельщинський районний суд Полтавської області. У суді встановили, що на рахунок Полтавської обласної організації політичної партії «Аграрна партія України» тричі перераховувались «значні внески благодійної матеріальної допомоги». Гроші надходили від імені ТОВ «АГРОФІРМА «Добробут», кінцевим бенефіціаром якого був іноземець з українським прізвищем. Таким чином, це суперечило Закону України «Про політичні партії в Україні», згідно з яким іноземцям та юридичним особам, кінцевими бенефіціарами яких є громадяни інших держав, заборонено фінансувати українські політичні партії.

Суд підтвердив факт вчинення правопорушення та визнав керівника ТОВ «АГРОФІРМА «Добробут» винним у вчиненні адмінправопорушення. Цією ж постановою суд закрив провадження по справі про притягнення до відповідальності через закінчення строків накладення адмінстягнення.

Наталія Корчак не називає імені керівника компанії, якого суд визнав винним у порушенні. Втім, за інформацією бізнес-пошукової системи YouControl, кінцевим бенефіціаром ТОВ «АГРОФІРМА «Добробут» є Віктор Петрович Іванчик. 98,26% цієї компанії належить ТОВ «ФІРМА АСТАРТА-КИЇВ», засновником і кінцевим власником якої також вказаний Віктор Петрович Іванчик. Однак, 99,98% акцій належить компанії «АНКОР ІНВЕСТМЕНТС ЛІМІТЕД», зареєстрованій на Кіпрі.

Головою Аграрної партії України є Віталій Скоцик.

За словами Наталії Корчак, це стало першим судовим рішенням у справах, що розслідує НАЗК стосовно фінансування політичних партій.

«В Україні до цього часу не розглядалися судові справи стосовно фінансування політпартій юридичними особами, кінцевими бенефіціарними власниками (контролерами), яких є іноземці чи особи без громадянства», - написала Наталія Корчак на своїй сторінці у Facebook.

Департамент з питань запобігання політичній корупції НАЗК, співробітники якого здійснили аналіз звіту політичної партії «Аграрна партія України» про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру та склали відповідні адмінпротоколи, очікують на розгляд наступних адміністративних справ, в тому числі і щодо притягнення до відповідальності посадових осіб політичної партії з конфіскацією внесених на її підтримку коштів до державного бюджету.

Раніше голова НАЗК Наталія Корчак вже називала перелік партій, у звітах яких були виявлені правопорушення. Це партії «Наш край», Народний рух України, Аграрна партія України, «Нова політика», Партія сильної влади, «Власна сила», Політичне об’єднання «Пряма дія», «Самоврядна Українська держава», Партія вільних демократів, «Зелені», ВО «Свобода» та Комуністична партія України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук