Ахметов перешкоджав розвитку вугільної видобутку на заході України

ЕкономікаРоман Ганкевич, 26 квітня 20159020
ДТЕК Ахметова перешкоджав розвитку вугільної видобутку на заході України

Створені схеми поставок вугілля з Донбасу стали причиною занепаду Львівсько-Волинського вугільного басейну, за рахунок якого можливо майже повністю забезпечити потреби ТЕС Західного регіону. Про це написала Оксана Загакайло у статті для DT.UA.

«Навіть якби не сталося війни, задіяна з 2011 році схема поставок вугілля з Донбасу спричинила б занепад Львівсько-Волинського вугільного басейну після приватизації «Західенерго» компанією ДТЕК. Лише віднедавна все видобуте з шахт цього басейну вугілля почали відвантажувати на найближчі Бурштинську та Добротвірську теплові електростанції», - зазначає авторка статті.

Під час проектування басейну передбачалася його взаємодія із зазначеними ТЕС, розташованими у Львівській та Івано-Франківській областях, які в той час входили до складу ВАТ «Західенерго». Однак з 2011 року видобуток вугілля у Львівсько-Волинському басейні різко скоротився і в останні роки становив лише 2% від всеукраїнського.

«У 2011 р. «Західенерго» в результаті приватизації перейшла у склад компанії ДТЕК, що належить Ринату Ахметову, як і більшість приватизованих шахт у Донецькій і Луганській областях. Але чомусь видобуток вугілля шахтами Львівсько-Волинського басейну не зацікавив ДТЕК. Навпаки, з часу приватизації «Західенерго» навіть до Західного регіону України з Донбасу щорічно завозили 4 - 5 млн т вугілля. Хоча витрати на транспортні перевезення при цьому становили 400 - 500 млн гривень щороку», - резюмувала автор статті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук