Ахметов продав Life:) за $100 млн

Контролером 64% українського ринку мобільного зв’язку може стати власник «Альфа-Груп» Михайло Фрідман

ЕкономікаІрина Данилів, 30 червня 201538130
Ахметов продав Life:) за $100 млн
фото life :)

Турецький телекомунікаційний холдинг Turkcell уклав угоду з фінансово-промисловою групою Ріната Ахметова СКМ, про придбання 44,96% акцій компанії Euroasia Telecommunications Holdings BV (Нідерланди), якій належить мобільний оператор «Астеліт» (ТМ Life).  Таким чином турецький оператор стане власником 100% компанії, оскільки раніше володів контрольним пакетом її акцій.  

За повідомленням на сайті турецької компанії, СКМ отримає за свій пакет акцій 100 млн доларів, повідомляє УНІАН. Крім того, згідно з угодою, компанія Turkcell сплатить борги «Астеліта», що були забезпечені гарантією групи СКМ та звільнить її від зобов’язань по них.

За словами генерального директора Turkcell Каана Терзіоглу, які наводяться в повідомленні, придбання пакета акцій «здійснено в рамках раніше заявлених планів холдингу для зміцнення позицій компанії в країнах її присутності».

Як повідомляв ZAXID.NET керівництво Turkcell  вирішило почати перемовини щодо купівлі українського мобільного оператора ще в середині червня. При цьому ЗМІ припускали, що турецька компанія може отримати «Астеліт» фактично за борги. Справа в тому, що майно «Астеліту» було в заставі Turkcell, після того як турецький холдинг погасив кредит «Астеліту» взятий у 2012 року. Нібито в документах Turkcell  був пункт про те, що при певних обставинах оператор може почати процес передачі акцій.

Разом з тим представники турецького холдингу наголошують на успіхах «Астеліту» щодо впровадження послуги 3G-зв'язку в Україні.

Цікаво, що після продажу, мобільного оператора Life:) турецькій компанії, ним частково буде володіти відомий російський олігарх, народжений у Львові, Михайло Фрідман, власник «Альфа-груп».  Йому опосередковано належить 13%  компанії Turkcell.  

В останні роки, турки намагались відтіснити «Альфа-Груп» від прийняття рішень,  і навіть через Лондонський арбітраж намагались зобов’язати «Альфа-груп» продати свою долю в  Turkcell. Одночасно,«Альфа-груп» в тому ж суді вимагала збільшити її долю в телекомунікаційному холдингу через продаж їй акцій однієї з компаній засновників.

З іноземних компаній серед власників Turkcell  є ще шведсько-фінській компанії TeliaSonera, який загалом (прямо та опосередковано через інші компанії) належить 38%.

Стас  Юрасов в «Економічний правді» припускає, що купівля оператора  Life:) стане потужним заходом російського олігарха на український мобільний ринок. Адже Михайло Фрідман також є одним з основним власників VimpelCom, компанії якій належить оператор «Київстар».

«Що це означатиме для України? «Альфи» на вітчизняному ринку стане багато. Існує ймовірність, що одна група в майбутньому отримає контроль над майже 64% ринку мобільного зв'язку. Адже Turkcell вступила в переговори про покупку не тільки life :), але і «ТриМоб» - 3G-оператора, який входить в «Укртелеком» СКМ», - пише Юрасов. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук