<

Ахметов вимагає виплатити йому з бюджету ₴200 млн за електроенергію для бойовиків

ЕкономікаІрина Данилів, 18 березня 20153791

Компанія Ахметова вимагає від України 200 млн гривень за електроенергію, спожиту на території «ДНР».  Електроенергію виробили Старобешівська та Зуївська ТЕС, про націоналізацію яких кілька днів тому заявили терористи.  ДП «Енергоринок України» вже нарахувало кошти, проте заявлять, що перераховувати не будуть, повідомляє ТСН.

Нагадаємо, що ще в лютому спеціальна комісія, яка контролює державне регулювання у сфері енергетики, своїм рішенням припинила виплати за вироблену електроенергію підприємствам олігарха, які розташовані на непідконтрольних Україні територіях.

Тоді прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, заявив, що саме він дав доручення  зупинити всі перерахунки до того моменту, поки не з'ясується, за що платить Україна, а в подальшому платити лише за ту електричну енергію, яка поставляється на територію, підконтрольну українській державі.

Ахметовський ДТЕК намагався через суд скасувати цей документ і фактично змусити Київ оплачувати електрику, що використовують зокрема й сепаратисти. Після усіх з'ясувань «Енергоринок» таки погодився нараховувати ці гроші, але на окремих умовах.

«Вони нараховуються, але не перераховуються. Ми знаємо, що ми їм теоретично винні. Але плати не здійснюємо. Ті гроші, які були заплачені «Енергоринком» залишаються заблокованими на рахунках і повинні бути повернуті на «Енергоринок», - пояснив Дмитро Вовк, голова Нацкомісії з державного регулювання у сферах енергетики. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук