Активісти «Альянсу Культури» вимагають призначити компетентного міністра

КультураКатерина Сліпченко, 12 листопада 20153090

Активісти громадського об’єднання «Альянс Культури» вимагають призначити компетентного міністра культури. Про це йдеться у відкритому листі, надісланому 12 листопада на ім’я президента України, прем’єр-міністра та депутатів Верховної Ради. Відкритий лист опубліковано на сайті ГО «Реанімаційний Пакет Реформ».

Активісти «Альянсу Культури» наголошують, що чинний міністр не зміг заслужити довіру великої частини культурної спільноти.  Вони вважають, що він відтворює радянські методи та підходи управління, замовчує проблеми, не зумів налагодити діалог з громадськістю.

Також В’ячеславові Кириленку закидають ігнорування вимог громадськості щодо впровадження прозорих конкурсів на посади в низці національних музеїв і заповідників та неефективну презентацію України у світі.

На думку активістів, міністром культури має бути більш фахова людина. У листі наведено перелік таких критеріїв. Це - тривалий досвід впровадження інновацій та ефективного управління в царині культури, обізнаність із європейським досвідом розвитку культури та культурної політики, реноме чесного управлінця та довіра професійної спільноти, добрий рівень володіння англійською мовою.

Кандидат повинен публічно задекларувати власну волю до реформування галузі культури, впровадження принципів демократії, прозорості та громадського контролю діяльності ввіреного йому  міністерства.

Більшість з цих критеріїв  було оприлюднено ще навесні 2014 року. Тоді під петицією було зібрано понад 500 підписів.

Нагадаємо, що «Альянс Культури» -  це об'єднання громадських організацій: Реанімаційний Пакет Реформ «Культура», Платформа стратегічних ініціатив «Культура 2025», ГО Конгрес активістів культури. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук