Актори львівського театру ім. Лесі Українки забарикадувалися у театрі

Колектив оголосив страйк, звинувативши директора у фінансових махінаціях

Олексій Коломійцев

Сьогодні, 20 червня, у Львівському театрі ім Лесі Українки розпочався страйк. Колектив театру, під час вистави Divka, оголосив недовіру директору Олексію Коломійцеву. Актори звинуватили його у фінансових махінаціях. Вони відмовилися залишати приміщення театру до розгляду їхніх вимог.

Актори звернулися до глядачів безпосередньо зі сцени. Було оголошено про скасування вистави у зв'язку зі страйком. Актори звинуватили директора «у фінансових махінаціях та перевищення посадових обов’язків».

Страйкарі вважають, що директор театру не виконує своїх прямих обов’язків. «Окрім того, він принижує нашу гідність, ображає не тільки наші професійні здібності та здобутки, а повністю нівелює наші людські та моральні цінності, відкрито висловлюючись, що ніхто з працівників йому не потрібен, адже він є «єдиним неповторним генієм», – йшлося у зверненні до глядачів.

Протестувальники наголошують: «Ми хочемо працювати в театрі імені Лесі Українки під керівництвом такого директора, який буде поважати нас і нашу працю! Ми не хочемо і не будемо звільнятися, незважаючи на те, що за останній театральний сезон було «успішно» звільнено більше 20 людей і планується звільнення 90 відсотків колективу (інформація з перевірених джерел)». Страйк оголошено до виконання вимог.

«Колективу просто урвався терпець. Олексій Коломійцев не тільки ігнорує свої обов'язки. Він знущається над працівниками. Наприклад, він може сказати: "Ти мені не подобаєшся, або звільню по статті, або пиши заяву за власним бажанням". Ми працюємо як під нагайкою, - розповів ZAXID.NET один з працівників театру, - Його підтримує лише декілька осіб. Переважно усі проти таких методів роботи. Тим більше, що директора обирали не на зборах, а просто призначили». 

Так само страйкарі обурені фінансовими зловживаннями, які, на їх думку, допускає директор і вимагають фінансової перевірки його роботи. «Тим більше, що Олексія Коломійцева з тих же причин вигнали з трьох театрів», - говорять у колективі.

Нагадаємо, що Олексій Коломійцев очолив театр у березні 2014 року. До Львова працював  у Полтавському академічному українському музично-драматичному театрі ім. Миколи Гоголя; Дніпродзержинському музично-драматичному театрі ім. Л. Українки; Донецькому національному академічному українському музично-драматичному театрі; Харківському театрі музичної комедії… Має низку нагород, зокрема, був лауреатом театрального фестивалю-конкурсу «Січеславна-2009» . У театрі поставив вистави «Divka», «Вівісекція», «Herod» та інші. 

Актори досі залишаються в приміщенні театру та складають офіційні вимоги для розгляду керівництва культурною галуззю Львова. Пізно увечорі до протестантів на перемовини прийшли представники міськради. 

Пізно ввечері актори розбарикадували театр та погодились на переговори із Львівською міською радою.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук