Після рекордного зниження цін на нафту Антимонопольний комітет очікує також поступового подешевшання бензину в Україні та буде прискіпливо спостерігати за динамікою цін на українських АЗС.
У прес-службі АМКУ 10 березня зазначили, що не очікують різкого падіння цін на бензин, але вони повинні відповідати рівню роздрібних та корелюватися зі змінами факторів, що впливають на них.
«Очікувати на таке ж стрімке падіння цін на АЗС не доводиться, адже між сирою нафтою і автомобільним баком є сила-силенна ланок: транспортування – переробка – знову транспортування – АЗС тощо. Однак і практика негайного підвищення цін на бензин у випадку подорожчання нафти і дуже повільного зниження цін після здешевлення сировини теж має місце. Тому Антимонопольний комітет України буде прискіпливо вивчати динаміку цін на ринку роздрібної торгівлі нафтопродуктами, адже ціну не лише на сиру нафту, але й на крупний опт бензину та дизпалива очікує суттєве падіння», – йдеться у повідомленні.
Як інформував ZAXID.NET, напередодні, 9 березня, ціни на нафту у світі обвалилися на 30%. Це найбільше відсоткове падіння цін на ринку нафти за останні майже 30 років. Причиною обвалу цін стали невдалі переговори між нафтовидобувними країнами, що входять в Організацію країн-експортерів нафти (ОПЕК+), – вони не змогли домовитися про скорочення обсягів нафтовидобутку з початку квітня. На цьому наполягала Саудівська Аравія, натомість Росія рішуче виступала проти зменшення видобутку.
У результаті зриву угоди Саудівська Аравія заявила про плани збільшити видобуток нафти у квітні цього року до 10 млн барелів на добу, пише Bloomberg. Аби заохотити нафтопереробні компанії в Європі, Азії та США купувати саме їхню нафту, Саудівська Аравія знизила ціну на нафту на максимальну за останні 20 років величину. Зокрема, 7 березня державна нафтова компанія Saudi Aramco повідомила покупцям, що знижує офіційні ціни на 6-8 дол за барель у всіх регіонах.
Через спалах коронавірусу на світовому ринку утворився надлишок нафти, але після зриву угоди виробники нафти прибрати його не можуть. За прогнозами інвестиційного банку Goldman Sachs, ціни на нафту можуть продовжити падати та досягти показника від 20 до 30 доларів.
Додамо, що бензин в Україні поступово дешевшає протягом кількох місяців. Причиною цьому стало зниження цін на оптову закупівлю палива та падіння курсу долара і відтак – обов’язкові рекомендації власникам АЗС про зниження вартості палива від Антимонопольного комітету. Зокрема, упродовж грудня 2019 року ціни на бензин та дизпаливо в Україні знизилися на 1,5-2 гривні.