Державна компанія Саудівської Аравії стала найдорожчим у світі бізнесом

Saudi Aramco обігнала в рейтингу Apple, Microsoft та Amazon

ЕкономікаАнна Журба, 11 грудня 201936780
Saudi Aramco – найбільша нафтова компанія у світі

Державна нафтова компанія Саудівської Аравії Saudi Aramco стала найдорожчою у світі, обійшовши Apple, Microsoft та Amazon.

Як пише Bloomberg, вартість компанії зросла зранку 11 грудня через тиждень після першого публічного розміщення акцій на біржі до рекордних 1,88 трильйона доларів. Станом на початок грудня Apple коштувала 1,2 трильйона доларів, Microsoft – 1,16 трильйона доларів, а Amazon – 868 млрд доларів.

Уряд Саудівської Аравії продав лише 1,5% акцій, які придбали за 25,6 мільярда доларів. Решта 98,5% акцій залишаються у власності держави. Очікується, що надалі вартість компанії може зрости більш ніж до 2 трильйонів доларів.

Доходи від продажу акцій скерують у Фонд державних інвестицій, який підтримує, зокрема, Vision Fund SoftBank Group Corp. та в Uber Technologies Inc. Представники влади Саудівської Аравії кажуть, що багато грошей витратять на внутрішньо економіку країни.

Додамо, що Saudi Aramco – це найбільша нафтова компанія у світі. Решта нафтових компаній Саудівської Аравії разом коштують лише приблизно 500 млрд доларів. Saudi Aramco створена у 1933 році приватним бізнесом США та урядом Саудівської Аравії. Компанія спеціалізується на розвідці, видобутку, транспортуванні і переробці нафти та попутного газу. За підсумками 2018 року чистий прибуток Saudi Aramco становив більше 111 мільярдів доларів, за перше півріччя 2019 року – майже 47 мільярдів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук