Amnesty International закликала російську владу зняти звинувачення проти Сенцова і Кольченка

Amnesty International закликала російську владу зняти звинувачення проти Сенцова і Кольченка
Олег Сенцов

Amnesty International в Україні закликає російську владу зняти звинувачення проти українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка. Про це заявили в українському представництві правозахисної організації.

«Будь-яке обвинувальний рішення було б програшем для правосуддя в Росії, адже справи проти кримчан є очевидно сфабрикованими з метою покарати їх за опозицію до окупації Криму», – зазначив сказав прес-секретар українського представництва Amnesty International Богдан Овчарук.

Він нагадав, що під час судового процесу стало відомо про застосування тортур з метою вибити свідчення проти обвинувачених.

«Відсутність розслідування тортур є черговим проявом зневаги стандартами справедливого судочинства у цій справі», – зазначив він.

У правозахисній організації нагадали, що Сенцову загрожує 23 роки ув’язнення, а Кольченку - 12 років.

«Сенцов і Кольченко є громадянами України і жителями Криму, які на час їх арешту виступали проти російської анексії. Звинувачення проти них засновані на твердженнях про скоєнні двох підпалів, в результаті яких було завдано невеликий збиток приміщень «Російської громади Криму» і партії «Єдина Росія», – зазначено у повідомленні.

Також в українському представництві Amnesty International нагадали, що звинувачення у скоєнні цих нападів засновані на свідченнях двох ключових свідків, які відмовилися свідчити проти підсудних 30 і 31 липня 2015 року.

Один зі свідків, Геннадій Афанасьєв, заявив у суді, що давав свідчення під примусом. Через кілька днів його адвокат Олексадр Попков розповів, що Афанасьєва били, катували за допомогою протигаза і пропускаючи електричний струм через статеві органи.

Адвокат іншого свідка у цій справі Олексія Чирнія заявляв про застосування тортур щодо свого клієнта і згодом був відсторонений від справи. Також існують документально підтверджені докази, що до Сенцова застосовували тортури після затримання.

«Згідно з міжнародним правом, вивезення або депортація громадян окупованої території забороняється, а кримінальне законодавство окупованої країни повинно залишатися в силі. Amnesty International закликає владу Росії повернути обвинувачених в Крим і зняти з них звинувачення в тероризмі. Сенцова і Кольченко повинні відпустити або висунути належні звинувачення згідно з українським законодавством», – йдеться у заяві.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук