Андрій Бокотей переобраний ректором Львівської національної академії мистецтв

14 грудня 20108200

На Конференції трудового колективу Львівської національної академії мистецтв по виборах ректора, яка відбулась 14 грудня, майже одноголосно було проголосовано за обрання керівником закладу діючого ректора Андрія Бокотея.

Як повідомили ZAXID.NET в прес-службі Львівської ОДА, вибори ректора відбулись на підставі листа МОН України та оголошеного міністерством конкурсу. На конкурс було подано єдину кандидатуру. У Конференції взяло участь 114 делегатів. Конференція трудового колективу рекомендувала МОН заключити контракт з А. Боктеєм терміном на сім років.

Перший заступник голови Львівської ОДА Мирон Янків зазначив, що Андрій Бокотей зробив значний внесок у розвиток Львівської національної академії мистецтв.

«Він є членом Всеукраїнської гуманітарної ради при Президентові України, членом науково-методичної ради МОН України у галузі мистецтва. Має значний науково-методичний доробок. Він видатний художник. У 2002 році А.Бокотею присуджено Національну премію України ім. Т. Шевченка», – наголосив М.Янків.

Довiдка ZAXID.NET

Андрій Бокотей - художник, педагог

Працює в галузі декоративно-прикладного мистецтва (художнє скло). Його творчість, активна громадська і мистецька позиція значною мірою визначають розвиток сучасного українського мистецтва.

Робота митця у царині художнього гутного скла розпочалась 1970 року. З того часу самобутні твори А. Бокотея привертають увагу критиків і шанувальників мистецтва як в Україні, так і за її межами. У доробку А. Бокотея численні виставки, серед яких десять персональних, експонованих в Україні, Росії, Франції, Бельгії, Голландії, Польщі. За його ініціативи у Львові проводять (з 1989 року) міжнародні симпозіуми скла (у 2004 році відбувся VI симпозіум), йому належить також ідея заснування у Львові музею скла.

Значні творчі й організаційні здобутки А. Бокотея невід'ємні від його тривалої педагогічної діяльності у Львівській національній академії мистецтв, яку він очолює. Його учні сьогодні вже визнані у світі художники, які гідно продовжують традиції свого наставника. Важливою рисою митця є постійний пошук нових шляхів у творчості і художній освіті, що реально сприяє розвитку українського мистецтва.

Завдяки його діяльності значно розширилися зв'язки українських художніх навчальних закладів з мистецькими школами Європи, США, Японії, активізувалась співпраця з художніми навчальними закладами України.

Основні твори: пласт «Козак Мамай» (1995), композиція з фігурою та колесом (1999), серії пластів «Фантазія» (1999), «Пейзажні композиції» (2000), композиції «Жіноча фігура» (2001), «Фігура на візку» (2001), «Вершник на коні» (2002), просторова пластика із серії «Іграшки для дорослих» (2002), серії пластів «Краєвиди» (2002), «Створення світу» (2002), об'ємно-просторова композиція «Мойсей» (2003), композиції «Стадо», «Стадо ІІ», «Стадо ІІІ» (2006).

Дійсний член (академік) Національної академії мистецтв України (2000), народний художник України (2006), професор (1996), лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка (2000).

З 2000 — ректор Львівської академії мистецтв.

З 2005 — член Комітету з Національної премії України ім. Тараса Шевченка.

З 2007 в.о. ректора Львівської академії мистецтв.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук