Анґела Меркель заявила, що попри агресію Росія залишиться партнером Німеччини

Голова німецького уряду переконана, що незважаючи на проблеми, які створює Росія для всього світу, її ізоляція є неприпустимою

18:04, 16 лютого 2019

Канцлерка Німеччини Анґела Меркель визнала, що ситуація на Донбасі є далекою від урегулювання. Водночас вона вважає за необхідне зберігати не лише діалог, а й партнерство з путінською Росією.

«2014 року відбулася анексія Криму, яка була чітким порушенням міжнародного права. Президент України Петро Порошенко присутній тут і нагадає нам, що пізніше відбувся напад на Східну Україну. Там існує зараз щось на зразок хиткої стабільності, заради якої ми працювали дуже наполегливо, погодивши Мінські угоди. Ми намагаємося разом із Францією працювати для урегулювання, але ми далекі від цього, якщо чесно», – заявила Меркель під час виступу на Мюнхенській конференції з питань безпеки, повідомляє УНІАН.

Водночас у межах панельної дискусії Меркель наголосила, що попри проблеми, які створює Росія для всього світу, її ізоляція не є припустимою.

Як пише «Європейська правда», Меркель наголосила, що «після 2014 року відносини з РФ докорінно змінилися», маючи на увазі російську агресію проти України. Водночас, вона вважає необхідним зберігати не лише діалог, а й «партнерство» з путінською Росією.

«Геостратегічно Європа не має права переривати відносини з Росією», – наголосила канцлера.

У своєму виступі, а також у відповідях на запитання Меркель підтримала добудову нової гілки газогону «Північний потік», відкинувши критику цього рішення, що лунає від партнерів.

«Звичайно я на боці пана Порошенка, але питання, пов’язані з «Північним потоком-2», також лишаються для мене важливими. Російський газ лишиться російським газом, а Росія залишиться нашим партнером», – зазначила канцлерка.

Водночас Меркель зауважила, що після введення в експлуатацію газопроводу «Північний потік-2» транзит газу через Україну буде збережений. «Україна має лишитися транзитною державою. Інші газопроводи, «Ямал» і так далі, повинні й далі існувати», – заявила Меркель, наголосивши, що після відмови від атомної енергії Німеччина має намір збільшити споживання газу.

«Європі потрібна диверсифікація джерел… А російський газ залишається російським незалежно від того, як він надходить – через Балтійське море чи через Україну» – пояснила голова німецького уряду.

Також Меркель наголосила, що навіть після побудови нової гілки «Північного потоку» Німеччина продовжить шукати нові джерела постачання палива, в тому числі використовуючи термінали скрапленого газу й отримуючи газ, зокрема, зі США.