АМКУ порушив справу проти «Київстар», Vodafone і lifecell

Найбільших мобільних операторів запідозрили у недобросовісній конкуренції

ЕкономікаКатерина Чурилова, 12 листопада 201819021
Від більшості абонентів оператори вимагають оплати зв'язку 13 разів на рік

Антимонопольний комітет України (АМКУ) відкрив провадження проти трьох найбільших мобільних операторів – «Київстар», Vodafone і lifecell – за ознаками порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.

Нагадаємо, нещодавно оператори запровадили чотиритижневі тарифні плани. Тобто замість календарного місяця в 30-31 день відтепер плату беруть за 28 днів. Таким чином у році «з'явився» додатковий місяць і відповідно абоненти замість 12 абонплат зобов'язані платити 13 разів.

«У своїх поясненнях оператори заявили, що законодавством розрахунковий період в один місяць встановлений саме щодо абонентної плати і вказали, що в них є інший різновид плати – «плата за пакет послуг», тому таке нормативне обмеження не поширюється щодо їхніх нових тарифних планів. Так, зокрема, було зазначено, що «поняття плати за послугу має іншу правову природу, ніж абонентна плата», – написала у Facebook державний уповноважений АМКУ Марія Процишен.

Проте у своїх документах оператори використовують саме термін «абонентна плата».

«Як було з’ясовано, в Умовах/Порядку надання телекомунікаційних послуг/Умовах користування мережами мобільного зв’язку кожного з операторів, які вони затверджували своїми внутрішніми наказами, у розділах «Термінологія» згадується саме «Абонентна плата», що не вписується в логіку, описану в поясненнях кожного з операторів. Окрім того, окремі оператори навіть у своїй комунікації про запровадження 4-тижневого розрахункового періоду писали напроти платежу – «абонплата», – зазначила Процишен.

Як писав ZAXID.NET, контрактні абоненти операторів «Київстар», Vodafone і lifecell досі сплачують абонплату раз на місяць. Таким чином, нововведення зачепило лише абонентів передплаченого зв’язку, яких в Україні – більшість.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук