«Арабески» у Львові покажуть «Червоного Елвіса» за текстом Жадана

Культура12 травня 20117790

13 травня у Львові в «Дзизі» аванґардовий харківський театр «Арабески» влаштує львівську прем’єру вистави «Червоний Елвіс» (соціалістичні настрої серед домогосподинь). Текст до вистави написав Сергій Жадан, музика – «Younnat» (сольний проект Олега Сердюка, клавішника групи “Lюк”).

Про це ZAXID.NET повідомив прес-секретар «Дзиґи» Юрко Вовкогон.

Ініціатором цього проекту стало молоде подружжя: чекаючи на дитину, вони документували процес вагітності. На підставі цієї документації у співпраці з Сергієм Жаданом, з’явилась п’єса «Червоний Елвіс». Своєрідний підручник для самотньої вагітної домогосподарки, яка має не просто вижити в сучасному суспільстві споживання, але зберегти свободу своєї ще ненародженої дитини. Цей текст – це гострий, іронічний, актуальний, жорсткий текст, що складається з шести новел: «Як схуднути без дієти», «Як влаштувати незабутню корпоративну вечірку», «Як зберегти родинний затишок», «Як відмовити рекламному агенту», «Як харчуватися в супермаркетах», «Як убити всіх».

У виставі використаний активний відео-компонент у поєднанні з сучасним дизайном, хореографією та музикою. Трейлер вистави.

Сергій Жадан: «Король-Елвіс – ключова фігура шоу-бізнесу, Ленін - маскультури, головна медійна матриця ХХ століття, одне з найбільш пізнаваних облич цивілізації, один із головних винуватців апокаліпсису сьогодні. Присутність його повсюдна й неусвідомлена, вплив його солодкий і згубний, значення його для капіталістичної системи цінностей настільки невід’ємне, що хтось мусив з’явитись йому на противагу. Червоний Елвіс – це екологічна альтернатива накачаній пропагандою поп-культурі, непідкупний герой піонерських коміксів, червоне знамено громадянського спротиву всіх самотніх вагітних домогосподарок наших об’єднаних спальних районів».

Михайло Барбара: «Цей текст – один з найдоступніших, як і в Сергія Жадана, так і серед тих, з якими зазвичай працюють «Арабески». Такий собі «without love and story» уривок з дуже впізнаваного сучасного життя. Ми старалися зосередитися на професії та отримувати задоволення від експериментів із саундом, текстом, хореографією, архітектурою та дизайном вистави».

Світлана Олешко (постановник): «Нам довелося «дописати» свій фінал, точніше невербальними засобами його додати. Мені здається, що саме такий фінал надає виміру і сенсу тим безглуздим і малопотрібним речам, з яких і знущається автор, але якими ми всі перейняті щодня».

Актори: Михайло Барбара, Наталія Цимбал, Ірина Волошина. У виставі використана ненормативна лексика.

Початок о 20.00. Вартість – 100 грн. Тривалість вистави 54 хвилини (без антракту).

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук