Як поліція затримує маршрутки львівського АТП-1

Поліція затримує автобуси на вимогу виконавчої служби Мін'юсту і на підставі складених актів автобуси не мають права виїжджати на маршрути

6 лютого

У комунального автотранспортного підприємства АТП-1 поліція у понеділок увечері, 5 лютого, вилучила ще два автобуси. Загалом тепер їх одинадцять – саме стільки машин забрали з маршрутів за борги перед ЛАЗом. Журналісти ZAXID.NET зняли на відео процедуру затримання автобусів.

На кінцевій зупинці у Рудному люди чекають на автобус №28, що має завезти їх до Львова. Поки що змін у графіку не відчули. Кажуть: машини їздять добре. Водій автобуса пан Василь має обід, після чого забиратиме людей з кінцевої. Про арешт інших автобусів не чув, але каже,що його колеги графіку дотримуються.

«Їздять з інтервалом приблизно сім хвилин. Добре їздять», – зазначив водій.

У вівторок, 6 лютого, два автобуси 28-го маршруту з АТП-1 не виїхали. А все тому, що напередодні поліцейські зняли їх із маршруту. Так само, як і 9 інших від початку року. Поліція затримала ці машини через борги АТП-1 перед ЛАЗом за автобуси, які були придбані у 2009-2010 роках.

«Зупинили мене патрульні, – каже водій заарештованого автобуса Андрій Макар. – Спочатку подумав, що якесь порушення. Зупинили, я двері відкрив. Сказали: ваша машина в арешті, де ваша кінцева?»

Патрульні супроводжували водія аж до кінцевої зупинки в Рудно разом із пасажирами. Тут же ж біля церкви зупинили ще один автобус.

Поліцейські кажуть, спрацювала система, встановлена у поліцейській машині, так званий «код 4». Арешт виконавчої служби.

«Їхали, патрулювали, – розповів інспектор патрульної поліції Андрій Ригель. – Спрацювала система «Рубіж». Показало нам, що на автомобіль накладений арешт. Є й опис: номерний знак – 8219. Друга машина – такі ж дані, тільки інший номерний знак».

«На підставі складеного акту автобус не має права виїжджати на лінію. Тобто на нього накладено арешт. Далі з ним має працювати виконавча служба», – пояснив інший патрульний, лейтенант поліції Андрій Качмар.

Загалом у комунального перевізника вилучили вже 11 автобусів. Частина зараз на арештмайданчику, інші стоять в АТП – без права виїзду за межі автопарку.

«Усе частіше почали затримувати наші машини. Це однозначно вплине на якість наданих нами послуг, тому що ці машини, які заарештовані, відповідно будуть перебувати в нас, вони не будуть виїжджати на маршрути. І ми, очевидно, не зможемо возити всіх пасажирів», – пояснив директор АТП-1 Орест Хамула.

Сплатити заборгованість за придбані автобуси мерія готова, однак серед депутатів міськради, які мають ухвалити це рішення, єдиної думки з цього приводу нема. Повернутися до цього питання вони мають наступного четверга на засіданні сесії.

Нагадаємо, шо напередоні Нового року Мін'юст офіційно оголосив у розшук всі 160 автобусів найбільшого львівського перевізника – комунального АТП-1 і зобов’язало поліцію затримувати ці автобуси, доставляти на штрафмайданчик та вилучати документи на них. Минулого тижня було затримано автобус «Атаман». Раніше директор АТП-1 повідомляв про те, що три старі великі автобуси перебувають на штрафмайданчику, а чотири нові «Електрони» стоять на АТП-1 без права виїзду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Чи допоможе Америка врятувати українську газотранспортну систему?
Головні новини Львова за 21 вересня
Чорна декада для Росії
РАГУlive. Випуск за 21 вересня
На Тернопільщині понад 250 людей отруїлися після обробки полів хімікатами
«Ми з вами віримо, що прокурор не отримує зарплату від криміналітету?»
Помер колишній прем'єр-міністр України Віталій Масол
Львівська мерія дозволила інспекторам штрафувати порушників паркування по фото
Петро Порошенко подав позов проти ВВС за наклеп
До Львова прибули перші безкоштовні бейбі-бокси