Львівська міськрада вимагає від ГПУ та МВС розслідувати приватизацію ЛАЗу
Депутати відклали вирішення питання повернення боргів ЛАЗу
До теми
Депутати Львівської міськради перенесли розгляд питання про борги комунального АТП-1 за придбані у 2009-2010 роках 32 автобуси ЛАЗ. Натомісь депутати 25 січня прийняли зверення до генпрокурора та міністра внутрішніх справ з вимогою розслідувати ситуацію з приватизацією Львівського автобусного заводу російським бізнесменом Ігорем Чуркіним.
За словами Андрія Садового, питання про врегулювання ситуації з боргами перед ТзОВ «Львівські автобусні заводи» за придбані автобуси заслухають наприкінці засідання сесії 25 січня, однак після цього в засіданні зроблять перерву і голосуватимуть за це питання наступного тижня.
Зазначимо, розглядати депутати мали ухвалу про врегулювання ситуації із ТзОВ «Львівські автобусні заводи». Проект ухвали передбачав звернення до Генпрокуратури «з вимогою про відновлення кримінальних проваджень щодо перевірки фактів продажу у 2001 році контрольного пакету акцій ВАТ «Львівській автобусний завод», що у подальшому призвело до втрати робочих місць близько 2000 людей та знищення виробничих площ заводу», а також доручення викнавчому комітету ЛМР врегулювати ситуацію з боргами АТП-1 перед ЛАЗом та боргами ЛАЗу.
Однак, як зазначив Андрій Садовий, депутати не дійшли спільної думки щодо цього питання і вирішили перенести його розгляд.
На початку засідання сесії до Ратуші спробували потрапити кілька десятків протестувальників, які хотіли бути присутніми під час розгляду питання щодо ЛАЗу. Внаслідок цього біля входу до Ратуші виникла штвоханина. Голова ГО «Спілка захисту учасників АТО» Леся Турашвілі, якій дали слово для виступу в сесійній залі, заявила, що активісти готові відстоювати арештовані через борги перед ЛАЗом автобуси АТП-1. Як саме активісти хочуть зняти арешт з атвобусів, вона не уточнила.
Разом з тим, голова фракції «Самопоміч» у міськраді Юрій Мельник озвучив текст звернення до Генпрокуратури та МВС.
«У результаті проведеного Фондом державного майна України конкурсу у 2001 році контрольний пакет акцій ВАТ «Львівській автобусний завод» придбало українсько-російське спільне науково-виробниче підприємство ТзОВ «СІЛ-Авто». Незважаючи на те, що того ж року конкурс було визнано недійсним, а у 2003 році Господарським судом Києва було визнано недійсним і договір купівлі-продажу майна підприємства, до цього часу не вдається вирішити питання виконання судових рішень та повернення контрольного пакета акцій підприємства у державну власність. Попри це, на сьогодні, за інформацією прокуратури Львівської області, на підставі підробленого рішення суду знято відповідні арешти та заборону на відчуження майна Львівського автобусного заводу, а у січні 2016 року вказані об’єкти зареєстровані за двома юридичним особами у Києві», – йдеться у зверненні депутатів.
У зверненні, за яке проголосували 41 депутат, депутати ЛМР просять Генпрокурора та міністра внутрішніх справ взяти на контроль розслідування справи приватизації ЛАЗу.
Після голосування за звернення протестувальники заявили, що не погоджуються з таким рішенням депутатів і вимагають прийняття ще й частини ухвали про звернення до Генпрокуратури, яка, по суті, дублює прийняте депутатське звернення. Вони спробували штурмувати сесійну залу, внаслідок чого виникла шарпанина між протестувальниками та працівниками «Муніципальної варти».
Ухвалу про меморандум між з ТзОВ «Оптимум Фактор», яке отримало від ТзОВ «Львівські автобусні заводи» право вимогу боргу, АТП-1, ЛМКП «Львівтеплоенерго» та ЛКП «Львівводоканал», який вже вдруге планували винести на голосування депутатів, вирішили не виносити на розгляд.
Проект передбачав, що АТП-1 визнає борг у сумі 28 млн грн за придбані ЛАЗи та зобов’язується сплатити «Оптимум Фактор» 20,3 млн. При цьому «Оптимум Фактор» зобов’язується сплатити борги ЛАЗу за воду, тепло та виплатити близько 2,5 млн грн заборгованої зарплатні працівникам ЛАЗу. Раніше АТП-1 вже сплатило 4,5 млн грн виконавчій службі для погашення боргів по зарплатні перед працівниками ЛАЗу, а ще 4 млн грн «Оптимум Фактор» погодився пробачити після отримання основної частини боргу.
Нагадаємо, Мін'юст офіційно оголосив у розшук всі 160 автобусів найбільшого львівського перевізника – комунального АТП-1 і зобов’язало поліцію затримувати ці автобуси, доставляти на штрафмайданчик та вилучати документи на них. Патрульна поліція Львова уже затримала сім комунальних автобусів, серед яких чотири – нові «Електрони».
Додамо, що Львівський автобусний завод викупив та довів до банкрутства російський бізнесмен Ігор Чуркін. Холдинг зупинив виробництво у 2014 році. Зараз ТОВ «Львівські автобусні заводи», яке перебуває в процесі припинення, офіційно записане на Ігоря Чуркіна та низку компаній, зареєстрованих в Канаді і Великобританії.