Львівська міськрада зобов'яже власника боргу ЛАЗу виплатити зарплатню працівникам заводу

Львівська міськрада зобов’яже компанію «Оптимум Фактор», яка викупила борги ТзОВ «Львівські автобусні заводи», виплатити понад 2 млн грн млн грн заборгованості перед працівниками ЛАЗу. Такий пункт передбачать у меморандумі, який у 25 січня винесуть на розгляд депутатів під час засідання сесії ЛМР.

Напередодні сесії, 24 січня, міський голова Львова Андрій Садовий організував зустріч з учасниками АТО та громадськими активістами, аби спільно вирішити, чи варто підписувати меморандум про виплату боргу за придбані до Євро-2012 автобуси ЛАЗ. Під час обговорення представники мерії, активісти та учасники АТО домовились зобов’язати «Оптимум Фактор» виплатити борги ЛАЗу перед його працівниками, а також вирішили звернутися до керівництва країни з вимогою повернути Львівський автобусний завод у державну власність.

«В першу чергу ми маємо проблеми із гуртожитками ЛАЗу. Усі напевно знають про масові акції протесту, які відбувалися під міською радою, коли ПАТ «Львівобленерго» виключило трьом гуртожиткам ЛАЗу світло. Також станом на сьогодні ці гуртожитки мають борг перед «Львівтеплоенерго» в сумі близько 2,3 млн грн. Наше комунальне підприємство, на відміну від «Львівобленерго» цим гуртожиткам тепла не виключає, хоча заборгованість велика, а тепловики мусять платити за газ. За воду ці гуртожитки теж боргують «Львівводоканалу» близько 400 тис. грн. Також воду їм не відключають», – розповіла директорка юридичного департаменту Львівської міськради Гелена Пайонкевич.

Вона зазначила, що компанія «Оптимум Фактор» запропонувала погасити цю заборгованість перед комунальним підприємствами, щоб мешканці гуртожитків на вул. Кульпарківській, Науковій та Володимира Великого могли користуватися комунальними послугами.

Нагадаємо, у жовтні 2017 року Львівська міськрада прийняла меморандум, який передбачав виплату компанії «Оптимум Фактор» боргу АТП-1 за придбані атвобуси, а «Оптимум Фактор» своє чергою мав заплатити борги ЛАЗу за комунальні послуги. Однак виплата боргів по зарплатні перед працівниками ЛАЗу у першому меморандумі не передбачалася, тому ЛМР цей меморандум скасувала.

«Коли ми це питання двічі розглядали на засіданні сесії Львівської міської ради, найгострішим питанням була виплата заборгованості по заробітній платі. На момент першого розгляду цього питання на сесії, жодної заборгованості не було, бо місто все оплатило. Станом на сьогодні ми маємо близько 2 млн грн підтвердженої суми заборгованості по зарплатні перед працівниками ЛАЗу», – заначила Пайонкевич.

Відтак, мерія вирішила включити до меморандуму про сплату боргу за придбані у 2009-2010 роках автобуси ЛАЗ пункт про те, що новий власник боргу «Оптимум Фактор» зобов’язується виплатити всю заборговану працівникам автобусного заводу зарплатню.

За її словами, Львівська міська рада також подала позов до суду, щоб передати три гуртожитки ЛАЗу, які формально належать ТзОВ «Львівавтокомплектації», у комунальну власність.

Крім того, під час зустрічі з активістами та учасниками АТО мерія домовились, що 25 січня на сесії Львівської міської ради буде прийнято звернення до керівництва держави щодо повернення в державну власність Львівського автобусного заводу.

Нагадаємо, Міністерство юстиції офіційно оголосило у розшук всі 160 автобусів найбільшого львівського перевізника – комунального АТП-1 і зобов’язало поліцію затримувати ці автобуси, доставляти на штрафмайданчик та вилучати документи на них. Патрульна поліція Львова уже затримала сім комунальних автобусів, серед яких чотири – нові «Електрони». Вилучення міських автобусів пов’язане з відмовою Львівської міськради виплатити борг за придбані у 2009-2010 роках 32 автобуси ЛАЗ.

25 січня під час засідання сесії депутати ЛМР розглянуть проект меморандуму, який передбачає, що АТП-1 визнає борг у сумі 28 млн грн за придбані ЛАЗи та зобов’язується сплатити «Оптимум Фактор» 20,3 млн. При цьому «Оптимум Фактор» зобов’язується сплатити борги ЛАЗу за воду, тепло та виплатити близько 2,5 млн грн заборгованої зарплатні працівникам ЛАЗу. Раніше АТП-1 вже сплатило 4,5 млн грн виконавчій службі для погашення боргів по зарплатні перед працівниками ЛАЗу, а ще 4 млн грн «Оптимум Фактор» погодився пробачити після отримання основної частини боргу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук