Арсеній Яценюк не вірить у курс 22 гривні за долар

Курс, на який орієнтується уряд сьогодні - той, що закладено в бюджеті, але прем’єр Яценюк не вірить, що його можна досягнути. Про це він заявив у п'ятницю, 27 лютого, в інтерв'ю українським телеканалам, передає Укрінформ.

«Ми зараз орієнтуємося на курс, який закладено в бюджеті - це 22 гривні. Чи можна його досягнути? Скоріше ні, чим так. Але чи можемо ми стабілізувати курс на сьогоднішній позначці - точно так», - сказав прем'єр і наголосив, що закладений у державний бюджет курс 21,7 гривні за долар США, а також рівень інфляції близько 26% є надто оптимістичними.

«Я вам відверто кажу, що це надто оптимістичний сценарій. Наші прогнози не завжди справджуються, але й прогнози наших зовнішніх кредиторів... Об'єктивним є той сценарій, який буде переглядатися», - сказав він.

Прем'єр-міністр зазначив, що згідно з Конституцією, відповідальність за стабілізацію національної грошової одиниці лежить на Національному банку, однак було б безвідповідально перекладати все на НБУ.

«У цілому за економіку відповідають всі, в тому числі й парламент», - нагадав Яценюк.

Він додав, що не має чіткої цифри, яким буде курс. За його словами, курс важко спрогнозувати через те, що події розвиваються кожен день – війна, економіка, обстріли, закриті заводи й шахти.

Також прем'єр-міністр наголосив, що для стабілізації фінансової ситуації і оздоровлення економіки країни перш за все потрібно разом із парламентом провести «наступний етап економічних реформ».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук