Арсеній Яценюк призначив нових заступників міністра культури

Прем`єр-міністр України Арсеній Яценюк провів кадрову ротацію в Міністерстві культури України. Зокрема, розпорядженням від 10 грудня 2014 року було звільнено з посади першого заступника міністра Олесю Островську-Люту, заступника міністра Олександра Журавчака та заступника з питань євроінтеграції Світлану Фоменко. Про це повідомляє "Музейний простір".

Новим заступником міністра культури України з питань європейської інтеграції рішенням Кабінету міністрів України було призначено Андрія Вітренка. 


Андрій Вітренко (1978 р.н.) є випускником Кіровоградського державного технічного університету з дипломом магістра з фінансів. Другу освіту – менеджера з зовнішньоекономічної діяльності здобув в Українській академії зовнішньої торгівлі у Києві. Працював у Кіровоградській торгово-промисловій палаті, організовуючи міжнародні виставкові заходи та встановлюючи двосторонні стосунки з зарубіжними партнерами. Згодом працював експертом в недержавній організації Інститут євроатлантичного співробітництва. У 2005-2007 рр. – керівник офісу члена Європарламенту. 2007-2009 рр. – керівник Управління міжнародних стосунків політичної партії «Народний союз «Наша Україна». З серпня 2009 року по червень 2014 р. очолював офіс депутата Європарламенту, здійснюючи проектну та консультативну діяльність, координуючи співпрацю з інституціями Європейського Союзу. Володіє англійською, російською та польською мовами. Захоплюється футболом та подорожами.

Цікаво, що ще 25 листопада 2014 року на кількох спеціалізованих сайтах з працевлаштування було розміщене резюме Андрія Миколайовича. Що свідчить про спонтанність цього кадрового призначення навіть для нього самого. 

Заступником міністра - керівником апарату призначений  Юрій Зубко (1967 р. н.). Маю освіту  в м. Києві. Першу освіту інженера з відео- та звукотехніки (Київський політехнічний інститут та юриста (КНУ ім. Т. Шевченка). У грудні 1989 р. був одним із засновників (разом з В’ячеславом Кириленком) Української студентської спілки. Учасник студентського голодування і 1990 року. Перший трудовий досвід здобув у якості інженера Головного технічного центру Національної телекомпанії України. Згодом була робота в Молодому Народному Русі, у Фонді підтримки молодіжних демократичних ініціатив (віце-президент, трохи пізніше - президент). У 2006 році працював першим заступником голови Державної служби туризму і курортів Міністерства культури і туризму України. Потім сфера зайнятості стає кардинально-протилежною - заступник Генерального директора – керівник департаменту інформатизації та державної реєстрації Державного підприємства „Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельним ресурсам”. У лютому 2008 року був призначений на посаду заступника Міністра культури і туризму України.

Юрій Зубко обирався депутатом Київської міської Ради, де працював у постійній комісії з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку. В 2002-2005 рр. був заступником голови, в 2006 р. – головою депутатської групи Блоку Віктора Ющенка «Наша Україна» у Київраді. Упорядник книг та збірників з проблем управління та розвитку місцевого самоврядування. Під час парламентських виборів 2002 року та президентських виборів 2004 року був керівником штабу Коаліції молоді «Наша Україна».

Таким чином, на 12 грудня 2014 року, вакантними залишаються лише посади заступника та першого заступника Міністра культури України. Нагадаємо, що активісти та діячі культури висунули новопризначеному міністру культури В’ячеславу Киреленко ряд вимог, серед яких були зберження команди, яка розпочала реформи та продовження впровадження культурної стратегії. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Banderka Donetska 12 грудня 2014, 11:39

  Щось у нашого керівництва зовсім із культурою погано. Як можуть керувати цим міністерством люди, які нічого не розуміють у цій сфері, не мають спеціальної освіти? Поставили чергові політичні креатури і думають, що так піднімуть українську культуру. Звичайно, пан Яценюк не вважає культуру важливою сферою, тому і керують тут люди, які не мають жодного відношення до неї. Але саме зараз розробка єдиної національної концепції була б як ніколи доречна.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук