Арт-директор Каннського фестивалю презентував в Одесі проект «Люм'єр!»

Генеральний директор Каннського кінофестивалю та директор Інституту Люмьер у Ліоні, Тьєррі Фремо прибув на 6-й Одеський міжнародний кінофестиваль для того, аби представити з авторським коментарем унікальну колекцію фільмів «Люм'єр!», складену до 120-річчя кінематографа. Також Тьєррі Фремо зустрівся зі студентами Літньої кіношколи та журналістами.
 
«Я не знаю секрету Канського кінофестивалю, а якби й знав, все одно не сказав би», — такими словами почав своє спілкування з учнями Літньої кіношколи глава найбільшого кінофестивалю у світі. На його думку, режисери, професійна індустрія, медіа і гламур червоної доріжки — чотири основні складові успіху Канн, а також твердий відбір, яким і займається Тьєррі Фремо з колегами. «Я не прагну сказати, що ми завжди ухвалюємо правильні рішення. Ні, іноді ми не праві, адже не просто відібрати 22 фільми в програму. Очікування такі високі».  Що стосується принципу селекції, то директор головного фестивалю світу розповів: «Моя робота — відзначати на карті нові імена. Ми повинні бути відкриті до нового, але ми повинні бути неспішні. Канни — великий корабель, його так просто не повернеш». 
 
Свою зустріч зі студентами Літньої кіношколи пан Фремо завершив відгуком про творчість українського режисера Сергія Лозниці, учасника Каннського фестивалю: «Сергій Лозниця — один з найважливіших голосів цієї частини світу».
 
Під час спілкування з журналістами Фремо дав пораду українським фільммейкерам: «Будьте собою. Будьте більш локальні, щоб бути універсальними. Чим більш українські фільми ви знімаєте, тим цікавіше. Я не прагну жити у світі, де тільки американські й французькі голоси». 
 
Проект  «Люм'єр!», який Фремо привіз до Одеси є добіркою з 98 відреставрованих фільмів, знятих з 1895 по 1905 роки братами Люм'єр. Вперше проект продемонстрували у Каннах. Одеса стала другим містом, де глядачі змогли його побачити. 
 
Коли фільм показували у Каннах, то на його презентацію прийшли усі відомі брати-режисери: Коени, Дердени, Тавіані... Як і в Одесі, у Каннах показ супроводжували живі коментарі Тьєррі Фремо
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук