Асоціація продюсерів України закликала НСКУ об’єднатись заради «Оскара»

КультураК.С., 7 вересня 20152240

Асоціація продюсерів України звернулась до голови Національної спілки кінематографістів України Сергія Тримбача та керівників ініціативної групи по створенню нового українського оскарівського комітету Мирослава Слабошпицького та  Дениса Іванова з пропозицією об’єднатися заради проведення відбору для висунення фільму від України на премію «Оскар» цього року.


«Пропонуємо спільно створити і модерувати новий Український Оскарівський комітет, як і було уже домовлено у липні. Це дає великий шанс, що Україну допустять до участі у конкурсі цього року навіть після засідання Виконавчого комітету з відбору іноземних фільмів Американської кіноакадемії у вересні чи жовтні», - йдеться на сторінці АПУ у Facebook.

«Якщо не буде згоди зараз, то сам розгляд і вирішення цього питання будуть прийняті тільки на наступних засіданнях цього комітету 2016 року після вивчення усіх заяв і документів», - наголошують продюсери.

«У цей непростий час українська кіноспільнота має об’єднатися заради виживання, розвитку і успіху вітчизняногокінематографу. Консолідація саме заради таких цілей повинна залишити позаду всі інші наші амбіції і протиріччя», - закрикають вони.

Нагадаємо,  продюсери відразу декількох українських фільмів звернулись до українського Оскарівського комітету з відкритим листом. Вони попросили якнайшвидше оголосити прийом заявок від України та висунути фільм, який змагатиметься за нагроду, адже Американська кіноакадемія приймає заявки від країн лише до 1 жовтня.

Асоціація продюсерів України відповіла, що комітет чекає на відповідь Американської кіноакадемії. Також у АПУ наголосили: «У АПУ і НСКУ були розбіжності щодо бачення роботи нового Комітету... Згодом АПУ та НСКУ при посередництві голови Держкіно Пилипа Іллєнка дійшли згоди щодо спільної модерації роботи Українського Оскарівського комітету... Таким чином новий український Оскарівський комітет заявив про готовність починати свою роботу та повідомив про це Американську кіноакадемію. Але від Академії 28 серпня надійшла відповідь, що рішення щодо роботи нового Українського Оскарівського комітету буде прийнято тільки на засіданні Виконавчого комітету з відбору фільмів іноземною мовою.

Національна спілка кінематографістів України у свою чергу підтвердила, що в Американській кіноакадемії отримали надані документи і повідомили, що вони будуть розглянуті Виконавчим комітетом у номінації «Найкращий фільм іноземною мовою» на його наступному засіданні. Відтоді у липні та серпні Виконавчий комітет ще не збирався. 

Натомість інформацію АПУ про спільну модерацію роботи українського Оскарівського комітету НСКУ спростувала: «Хочемо зазначити, що інформація, поширена 2 вересня 2015 року генеральним директором Асоціації продюсерів України Денисом Масліковим про те, що «АПУ і НСКУ при посередництві голови Держкіно Пилипа Іллєнка дійшли згоди щодо спільної модерації роботи українського Оскарівського комітету» не відповідає дійсності. Під час наради, що відбулася 23 червня 2015 року у Державному агентстві України з питань кіно щодо формування Українського Оскарівського комітету, Денис Масліков підтвердив, що Асоціація Продюсерів України вийшла з переговорного процесу щодо підписання Меморандуму з НСКУ», - йдеться у повідомленні.

В свою чергу у Держкіно зазначили, що в діяльність жодного із оскарівських комітетів відомство не втручалось: «Держкіно, як центральний орган виконавчої влади, не може втручатися в діяльність НСКУ, АПУ та Оскарівського комітету, але закликає тих, хто взяв на себе відповідальність за формування комітету докласти всіх зусиль для налагодження його ефективної роботи», - йдеться на сторінці Держкіно у Facebook.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук