Аваков регулярно ігнорує зустрічі з профільним комітетом Верховної Ради

Із 32 разів, коли Авакова запрошували на засідання, він прийшов лише тричі

17:23, 4 червня 2020

За понад 6 років роботи міністром внутрішніх справ Арсен Аваков лише тричі відвідав засідання комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності, хоча запрошували його туди 32 рази.

Як свідчить відповідь секретаріату комітету на запит руху «ЧЕСНО», Аваков проігнорував 91% запрошень на засідання комітету з питань правоохоронної діяльності.

Протягом каденції Верховної Ради 8-го скликання (2014-2019 роки) Авакова запрошували на засідання профільного комітету 29 разів, однак особисто він був присутнім лише тричі:

  • 10 грудня 2014 року (розгляд розслідування викрадення активістів Майдану);
  • 13 травня 2015 року (представлення стратегії реформування органів внутрішніх справ);
  • 6 лютого 2019 року (розгляд питання підготовки до виборів).

Від початку роботи Верховної Ради 9-го скликання Авакова на засідання правоохоронного комітету запрошували двічі: 11 грудня 2019 року (результати досудових розслідувань щодо пожеж в Одесі) і 19 лютого 2020 року (розгляд проекту змін до закону «Про Національну поліцію» щодо виплати одноразової грошової допомоги працівникам міліції).

Секретаріат комітету з питань правоохоронної діяльності зазначив, що на багатьох засіданнях був присутній заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко або інші представники МВС.

Але, наприклад, 16 березня 2016 року від МВС у комітет прийшов лише заступник начальника Головного управління.

1 червня 2020 року комітет із питань правоохоронної діяльності провів позачергове закрите засідання, на якому, зокрема, депутати з’ясовували обставини ймовірного зґвалтування жінки кагарлицькими поліцейськими, перестрілки у Броварах та низки інших гучних кримінальних правопорушень. На засідання, зокрема, запросили керівництво Національної поліції України та Державного бюро розслідувань, представників МВС на засідання комітету не запросили.

Зараз головою правоохоронного комітету є Денис Монастирський з фракції «Слуга народу», колишній помічник Антона Геращенка.

Рух «ЧЕСНО» нагадав, що за Конституцією України Кабінет міністрів підконтрольний та підзвітний Верховній Раді, а парламент контролює діяльність уряду. Підзвітність і підконтрольність міністра внутрішніх справ Верховній Раді, зокрема, означають, що він повинен відвідувати засідання комітету з питань правоохоронної діяльності, на які його запрошують.

5 червня Арсена Авакова чекають у Верховній Раді на годині запитань до уряду.