Автор фейку про причетність України до ракет КНДР раніше працював зі спецслужбами РФ, – МІП

21:44, 14 серпня 2017

Експерт Майкл Ельман, який вказав американському виданню New York Times на причетність України до постачань двигунів для ракет Північної Кореї, у 1995-2001 роках очолював програму скорочення ракетних озброєнь в Росії. Про це заявив заступник міністра інформполітики Дмитро Золотухін на своїй сторінці в Facebook.

«Цікаво, що стаття у вічно свободословному виданні грунтується здебільшого на словах одного експерта з ракетних технологій, який у 1995-2001 роках очолював програму скорочення ракетних озброєнь в Росії. Про що, до речі, не вказано на його профілі в LinkedIn», – написав він на Facebook.

«Мова йшла не про співпрацю з російськими спецслужбами, а на профілі цього експерта, який є на сайті недержавної організації Інституту міжнародних стратегічних досліджень написано, що він працював керівником програми по скороченню ракетних озброєнь в Росії. Відповідно я маю досвід роботи в сфері експертного контролю, в тому числі в Україні, і я знаю, що такі делегації, які дійсно співпрацюють з урядами країн по скороченню, нерозповсюдженню ракетної, ядерної зброї безпосередньо спілкуються з представниками Ради безпеки, відповідної Ради безпеки РФ. Не могла ця інституція діяти в Росії, не співпрацюючи з представниками безпекового сектору РФ, а відповідно це експерти з Ради безпеки і з ФСБ», – пояснив Золотухін в ефірі «112 Україна».

Нагадаємо, що американська газета The New York Times з посиланням на експертний аналіз, який містить оцінки американських розвідувальних агентств, повідомила, що успіх Північної Кореї у випробуваннях міжконтинентальної балістичної ракети став можливий завдяки придбанню на чорному ринку ракетних двигунів, імовірно, з українського заводу «Південмаш», що має історичні зв'язки з російською ракетною програмою.

В свою чергу, «Південмаш» спростував інформацію про постачання ракетних двигунів до Північної Кореї і назвав статтю NYT щодо постачання деталей до ракет КНДР провокацією.