«Південмаш» спростував інформацію про постачання ракетних двигунів до Північної Кореї

СуспільствоАндрій Стець, 14 серпня 20173460
«Південмаш» назвав статтю NYT щодо постачання деталей до ракет КНДР провокацією

Державне підприємство «Південний машинобудівний завод» («Південмаш») спростувало інформацію видання The New York Times про нібито наявність у КНДР українських ракетних комплектуючих.

«Припущення авторів публікації і процитованого ними «експерта» щодо можливого зв'язку України з прогресом КНДР у розвитку ракетних технологій не мають стосунку до реальності. «Південмаш» ніколи раніше не мав і не має зараз ніякого стосунку до північнокорейських ракетних програм космічного або оборонного характеру. Ракети та ракетні комплекси військового призначення в роки незалежності «Південмаш» не випускав і не випускає зараз. Єдиний серійний двигун, що постачається в останні роки на експорт (РД-843 в Італію для європейської ракети-носія «Вега»), призначений для запуску і роботи в умовах відкритого космосу і за своїми характеристиками (в тому числі, за силою тяги) не придатний для використання в балістичних ракетах військового призначення», – йдеться в офіційній заяві, розміщеній на сайті заводу.

Також на заводі наполягають, що повністю дотримуються вимог спеціального режиму контролю за ракетними технологіями, який забороняє поставки компонентів доставки зброї масового ураження в країни, що не є учасниками РКРТ (Режим контролю ракетних технологій – входить 33 світові держави – авт.).

Підприємство наголошує, що не постачає в Росію ні ракети, ні їх деталі і складальні одиниці, включаючи ракетні двигуни, тому ніяк не може бути «основним виробником ракет для РФ».

«Південмаш висловлює щирий жаль з приводу опублікованої The New York Times статті провокаційного характеру, що базується на некомпетентній «експертній» думці. Прикро також за позицію низки українських ЗМІ, які допустили поширення фантазій, що дискредитують «Південмаш» і Україну, без спроб уточнити інформацію безпосередньо на підприємстві», – йдеться в повідомленні.

Зазначимо, що американська газета The New York Times з посиланням на експертний аналіз, який містить оцінки американських розвідувальних агентств, повідомила, що успіх Північної Кореї у випробуваннях міжконтинентальної балістичної ракети став можливий завдяки придбанню на чорному ринку ракетних двигунів, імовірно, з українського заводу «Південмаш», що має історичні зв'язки з російською ракетною програмою.

Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що Україна не постачала ракетні двигуни Північній Кореї.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук