Автор пам'ятника королю Данилу у Львові привідкрив таємниці своєї творчості

Головні новини Львова за 07.07Марічка Крижанівська, 7 липня 2015, 17:41 688 0

Біля його короля Данила щодня фотографуються сотні туристів та львів'ян. А ще авторству Василя Ярича належить пам'ятник Просвіті у Львові, комплекс «Борцям за волю України» у Стрию та ще чимало інших. Скульптор запросив нас у майстерню.

Василя Ярич працює щодня, бо каже, натхнення приходить у процесі роботи. Його майстернею можна водити екскурсії, стільки цікавинок за тридцятирічну творчість.

Cпогади ведуть художника у дитинство, яке минало на Івано-Франківщині. Василь Ярич пригадує: «Я починав скульптуру, коли пас корови. Коли була осінь, збирали буряки, я брав брукву, бо міг з неї вирізати скульптуру. Ті кусочки, які відрізав, з'їдав. І після того виходила якась там скульптура».

Згадує і час, коли створював короля Данила, зберігає невелику модель.

У майстерні очі розбігаються від різноманіття тем, стилів і матеріалів, у яких виконано роботи.

Та улюблений матеріал Василя Ярича - бронза, бо найкраще може передати витонченість у пластиці. У 5 ярусів на полицях поскладано більше двохсот скульптур.

Окрім того продовжує творити серії «Материнство», «Він і вона», а ще «Блудний син». Втім його біблійний герой повертається не до батька, а до мами. Тема співзвучна із нинішніми нашими воїнами, і з незалежністю.

Василь Ярич розповідає: «В мене перша робота була виконана якраз, ніби повернення сина до мами, але то був символ повернення сина до України. Якраз тоді був 89-й рік, і то був поштовх, щоби розпрацьовувати цю тему».

Часто виставляється у Європі та Америці. Та аби відчути атмосферу, у якій народжуються ці творіння, варто заглянути саме у майстерню Василя Ярича.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук