Банкіри погіршили прогнози щодо курсу долара до 14 грн

ЕкономікаІрина Данилів, 5 листопада 20147070
Банкіри погіршили прогнози щодо курсу долара до 14 грн
фото joinfo.ua

Українські банкіри в третьому кварталі 2014 року оцінили очікуване послаблення курсу гривні в найближчі 12 місяців у середньому до 14 грн за долар, тоді як у другому кварталі прогноз становив 11,9 грн.

Такі дані оприлюднив Національний банк України на основі опитування серед кредитних менеджерів банків із 25 вересня по 14 жовтня. Свої оцінки надали експерти 65 банків.

«У третьому кварталі банки-респонденти зберегли негативні макроекономічні очікування. Зокрема, зросли девальваційні (середній курс становитиме 14,0 грн/$1) та інфляційні (зростання цін становитиме 15,5% у наступні 12 місяців) очікування», - зазначено в результатах опитування, яке цитує«Інтерфакс-Україна».

Крім того, більшість опитаних банкірів чекають на прискорення падіння ВВП у наступні 12 місяців. І вважають, що зниження цін на нерухомість не варто очікувати. У жовтні-грудні зростатиме попит на кредити юридичним особам, за винятком довгострокових кредитів і кредитів в іноземній валюті. Водночас, попит на кредити з боку домогосподарств знижуватиметься.

Згідно з підсумками опитування, зростання попиту на кредити обумовлене обмеженістю запасів та оборотних коштів, а також потребами підприємств у реструктуризації боргів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук