Базовані в окупованому Криму ракети РФ здатні вразити майже всі країни ЄС

21:23, 11 серпня 2017

Росія розмістила на території окупованого Криму ракети, які здатні вразити значну кількість європейських країн, а також країни Близького Сходу і Північної Африки. Відповідну інфографіку оприлюднило Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ).

Як зазначається, в грудні 2015 року Чорноморський флот РФ поповнився двома малими ракетними кораблями «Зелений діл» і «Серпухов», які оснащені ракетними комплексами «Калібр-НК». Це озброєння у разі використання ракет типу ЗМ-14 (SS-N-27 Sizzler) дозволяє вражати цілі в радіусі до 2500 км.

Експерти розрахували, що зазначені кораблі за умови базування біля берегів Криму здатні вражати цілі від Румунії до Франції та Скандинавських країн, а також країни Близького Сходу, Північної Африки і, зокрема, такий важливий стратегічний об'єкт як Суецький канал.

У МінТОТ наголосили, що РФ робить ставку саме на кораблі подібного типу, оскільки Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності 1987 року забороняє наземне базування крилатих ракет аналогічних ЗМ-14, в той же час корабель-носій подібних ракет є порівняно недорогим і може використовувати переваги ведення вогню з акваторій під захистом берегових сил. На даний момент «Зелений діл» і «Серпухов» перебувають у складі Балтійського флоту РФ. Таким чином в зоні ураження знаходяться фактично всі європейські країни, включаючи Ісландію.

Також у прес-службі зазначили, що 19 серпня 2016 року саме кораблі «Зелений діл» та «Серпухов», які на той момент входили до складу Чорноморського флоту Росії, здійснювали ракетні удари по території Сирії.

До слова, сьогодні повідомлялося, що президент РФ Володимир Путін хоче використовувати систему ППО на кордоні між Білоруссю і Україною. Відповідний законопроект він направив до Державної Думи Росії. У документі йдеться про створення Росією та Білорусюю «єдиної регіональної системи протиповітряної оборони», яка покликана охороняти зовнішній кордон «Союзної держави» - тобто, кордон між Білоруссю та Україною і країнами ЄС.