Бібліотека Львова отримала 108 листів Михайла Грушевського

Культура4 червня 20108651

4 червня Львівська національна наукова бібліотека України ім. В.Стефаника отримала понад 1000 листів епістолярної спадщини українського вченого, публіциста, історика, письменника Мирона Кордуби. Передала архівні документи бібліотеці онука історика Адріана Огорчак.

Як зазначила к.і.н., завідувач відділу рукописів ЛННБУ ім. В.Стефаника Мирослава Дядюк, серед цієї величезної спадщини є листи від відомих особистостей, зокрема 108 листів від Михайла Грушевського, 25 – від Томашівського, також від Спіпого, Лепкого, Кубійовича, Щурата, Барвінського, Смаль-Стоцького та інших, а також картки, зокрема одну з карток зачитала: "Високоповажний добродію! Коли були сьте ласкаві обіцяти, то вже вишліть ті книжки, бо їх не маю, потребую і чекаю. З глибоким поважанням М.Грушевський", - писав Кордобі у 1898 році М.Грушевський.

Посприяв фінансово такій передачі народний депутат 4 і 6 скликання Степан Давимука. За його словами, ніхто й не сподівався, що стільки унікальних листів буде збережено й у дуже хорошому стані.

За словами Адріани Огорчак, доля Мирона Кордуби була дуже нелегкою, однак особисто вона його поважає за те, що він заклав кафедру історії України у Варшавському університеті.

Також Адріана Огорчак зазначила, що спадщина Кордуби розпорошена по світу, навіть його щоденник у розірваному стані знаходиться у двох різних архівах – в історичному та обласному. "На поч. ХХ ст. на замовлення австрійського уряду Мирон Кордуба написав 3 чи 5 томів історії Австрії. Коли закінчив, Австрійська імперія перестала існувати… Ці рукописи є в історичному архіві", - розповіла А.Огорчак.

Також вона зазначила, що, можливо, архів Гайдучка - історія українського спорту у фотографіях – теж потрапить у цю бібліотеку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Тарас 7 червня 2010, 10:22

  Апрель 1918 года... По просьбе Центральной Рады германская армия оккупирует Украину. Официально объявлено, что "союзные немецкие войска" явились для защиты страны от большевиков. Под охраной оккупантов пригласившие их деятели пытаются укрепить свою власть и угодничают перед "союзниками". Председатель Центральной Рады Михаил Грушевский пишет статьи о "внутреннем родстве" украинцев и немцев, о давнем тяготении украинской нации к "близкому ей по духу и натуре" западному миру, "в первую очередь к миру германскому". Произносятся торжественные речи об "украинско-немецком братстве", о грядущем "национальном возрождении Украины".

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук