Бібліотека Стефаника у Львові знайомить із забороненими колись фондами

Тут проходять Дні відкритих дверей

Головні новини Львова за 21.08Марічка Крижанівська, 21 серпня 2015, 19:23 1035 0

21,22 і 24 серпня у Національній бібліотеці імені Василя Стефаника у Львові Дні відкритих дверей.

Національна бібліотеки імені Василя Стефаника – одна з найбільших книгозбірень України, яка володіє більш ніж 8 мільйонами видань. Тут є старовинні рукописи, інкунабули і ще давніші книжки.

У День відкритих дверей відвідувачі найперше потрапляють до колись заборонених раритетів, «небезпечних для радянського читача», які за часів СРСР належали до спецфонду.

«За радянських часів вилучалися «небезпечні» книжки і ставилися певні позначки. Зокрема, ми бачимо документи  авторства митрополита Андрея Шептицького, на них зберігся напис – документ католицький», – розповіла завідувач науково-інформаційного відділу бібліотеки Олена Харгелія.  

Також можна відвідати читальні зали. Окрім того, є рідкісна нагода потрапити у найпотаємніші закапелки бібліотеки – відділ основних книжкових фондів, туди дозволено лише здалека заглянути.

Ці фонди зберігають у колишньому костелі Агнєшки. Бо ж колись головний корпус був монастирем і постав на початку XVIII століття.

«Монашки не довго тішилися цим приміщенням, тому що у 1782 році цісар Йосиф ІІ заборонив їхній орден і поселив тут чоловічу семінарію. Через 10 років тут базувалася австрійська армія, солдати. Все це призводило до руйнації приміщення. Нове життя будинку почалося на початку XIX століття, коли його викупив Йосиф-Максиміліан Оссолінський і створив тут науковий заклад Оссолінеум. Від тих часів залишилися зали для балів, виставкові приміщення, їдальня», - зазначила Олена Харгелія.

Нині старовину тут поєднали із сучасними технологіями. Замовлення книжок на листочках тепер стали історією, зараз усе фіксують в електронному форматі. Також в інтернеті можна побачити перелік видань, чимало книжок відскановано і можна працювати із копією. Кожна одиниця із читальних залів має магнітні стрічки.

В бібліотеку тепер записують усіх, навіть студентів-першокурсників.

Потрапити на Дні відкритих дверей охочі ще встигнуть у суботу та понеділок.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук