Білорусь готова наступного року перекачати через Україну 4 млн тонн нафти

Економіка27 грудня 20104780

Білорусь готова перекачати 4 мільйони тонн нафти в 2011 році по нафтопроводу «Одеса-Броди», повідомив в.о. першого віце-прем'єра уряду Білорусі Володимир Семашко в понеділок, 27 грудня, на спільній з віце-прем'єр-міністром економічного розвитку і торгівлі Андрієм Клюєвим прес-конференції.

«Я відповідально заявляю, що ми не відмовимося від поставок нафти з Венесуели — сьогодні нам вигідно купувати там нафту, і для цього ми вибудовуємо довгострокові лінії постачання. Ми плануємо серйозно використовувати нафтопровід «Одеса-Броди». І наступного року ми можемо гарантувати, що прокачаємо по ньому 4 мільйони тонн нафти», — заявив він, - повідомляє прес-служба українського віце-прем'єра.

За його словами, Білорусь готова почати працювати по нафтопроводу в аверсному режимі з 1 січня 2011 року. При цьому Семашко додав, що на даний час республікою і її господарюючими суб'єктами підписані всі необхідні договори.

Як зазначив під час прес-конференції Клюєв, тарифи на прокачування нафти по нафтопроводу «Одеса-Броди» ще не затверджені.

Він очікує, що вони остаточно будуть сформовані 28 грудня.

Крім того, Клюєв висловив упевненість, що Україна може транзитувати для Білорусі значно більші обсяги нафти, ніж заявлені республікою на 2011 рік 4 мільйони тонн.

Семашко також повідомив, що на початку січня 2011 року на нафтопроводі розпочнеться робота щодо заміщення технологічної нафти марки Urals на нафту марки Azeri Light, яку в результаті і будуть використовувати для прокачування на Одеса-Броди.

«З 1 січня буквально розпочнеться робота щодо заміщення технологічної нафти Urals на Azeri Light, і спочатку на ваші заводи піде нафта Urals, а десь, за нашими розрахунками, з 12-15 березня вся нафта Azeri Light буде йти на ваші заводи і наші заводи», — додав перший віце-прем'єр білоруського уряду.

У кінці листопада Білорусь і України зробили пробну прокачку 80 тисяч тонн нафти по нафтопроводу «Одеса — Броди» в аверсному режимі від порту «Південний» до Мозирського НПЗ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук