Білорусь різко скоротила поставки бензину в Україну

ЕкономікаАндрій Стець, 2 листопада 20175351
Скорочення поставок від основного постачальника призвело до дефіциту бензину А-92

Поставки бензину А-92 з Білорусі у жовтні знизилися в порівнянні з середньомісячним значенням поточного року на 91% - до 4 тис. т. Про це повідомляє профільний ресурс EnKorr.

Як повідомляється, різке скорочення поставок від основного постачальника призвело до дефіциту бензину А-92 в обсязі 30-35 тис. т, що становить близько 40% споживання цієї марки. Цілком імовірно, що така нестача буде провокувати зростання цін на моторне паливо.

Споживання бензину А-92 у 2017 році становить 80-85 тис. т на місяць. З них на імпорт припадає 40-45 тис. т, які на 98% наповнюються з Білорусі.

Згідно з оперативними даними, у жовтні 2017 року імпортні поставки А-92 склали 9,7 тис. т, з яких всього білоруські - 4 тис. т. Це є мінімальним обсягом білоруських поставок за доступний для огляду період.

Крім того, жовтневий обвал поставок з Білорусі відбився і по бензину А-95: 10,5 тис. т проти середньомісячних 40 тис. т в 2017 році.

Як пише видання, причинами різкого зниження поставок є плановий ремонт на Мозирському НПЗ, а також закінчення у вересні більшості терм-договорів Білоруської нафтової компанії (БНК) з українськими компаніями.

За словами трейдерів, у жовтні БНК (Білоруська нафтова компанія) відправила великі партії бензину на експорт через балтійські порти. Джерела у білоруській нафтовій галузі також вказують на фактор триваючого більше півроку пошуку нового глави БНК, що обмежує маневреність менеджменту компанії при прийнятті рішень.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук