Білоруський художник показав львів'янам свою країну у графіці

Головні новини Львова 02.02Марічка Крижанівська, 2 лютого 2016, 20:13 575 2

До Львова вперше із персональною виставкою приїхав білоруський художник із Мінська Андрій Скітьов. Її митець презентує у Львівському національному музеї ім. А. Шептицького.

Навіть професійні художники приглядаються, аби вгадати техніку виконання графічних робіт білоруського гастролера. Авторську техніку Андрій Скітьов вигадав давно: це монотипія – кілька шарів відбитків, які потім допрацьовує вручну.

У 60 творах художник хоче розповісти львів'янам про сучасну Білорусь.

«Це така загадкова і драматична країна. Вона чимось нагадує мені зону із фільму «Сталкер» Тарковського, така невловима і небезпечна, а разом з тим гарна. Я хочу, щоб такою львів'яни побачили Білорусь», – розповів Андрій Скітьов.

Художник закінчив Білоруську академію мистецтв у Мінську. Займається олійним живописом і графікою.

До Львова художник потрапив зовсім випадково. Був на пленері у Карпатах, відкрив свою виставку в Івано-Франківську, а звідти заїхав просто погуляти Львовом. Тут зустрівся із художниками і разом виникла ідея відкрити персональну виставку і у столиці Галичини.

Через його твори публіка пізнає внутрішній світ сучасних білорусів.

«Художник представляє людину і її середовище, показує характер людини, її душу, її сприйняття світу. Від львівської школи сучасної графіки його твори цілковито відрізняються, але це водночас є цікавим», – зазначив директор Львівського національного музею ім. А. Шептицького Ігор Кожан.

Андрій Скітьов тішиться, що має нагоду у Львові вільно розмовляти білоруською мовою.

Його персональна виставка затримається у Львові ще на два тижні. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук