Більше половини українців відчули погіршення матеріального становища, – дослідження

Більше половини українців відчули погіршення матеріального становища, – дослідження

Більше половини громадян відчули на собі наслідки складної фінансово-економічної ситуації в Україні. Найбільшою проблемою є зростання комунальних тарифів. Про це свідчать результати опитування, проведеного фондом Демократичні ініціативи та соціологічною службою Центру Разумкова.

За результатами дослідження, 59,2% опитаних відчули на собі серйозні наслідки складної фінансово-економічної ситуації, 36,6% відчули ці наслідки певною мірою, 2,3% не відчули на собі наслідків, і 1,9% вагалися з відповіддю.

Головним економічним наслідком кризи для більшості населення стало зростання цін на житлово-комунальні послуги (75%) і пов’язані з цим зменшення купівлі одягу та інших речей (72%), скорочення споживання продуктів харчування (67%) та обмеження купівлі ліків і медичних послуг (55%). Зменшення заробітної плати відчув кожен четвертий українець.

Головною причиною поточної соціально-економічної кризи українці назвали корумпованість представників влади, – так вважають 72% респондентів.

Разом із цим, 54,4% респондентів основною причиною кризи вважають олігархізацію економіки, привласнення олігархами прибутку і виведення коштів за кордон, 47,4% опитаних в якості причини назвали некомпетентне керівництво вищих органів влади економікою і соціальною сферою, 35,3% – відсутність стратегії соціально-економічного розвитку, 30,3% – військові дії в Донбасі.

Майже половина українців (48%) вважає, що нова українська влада не досягла прогресу у здійсненні реформ. Кожен четвертий громадянин вважає, що було зроблено приблизно 10% того, що слід було зробити, кожен десятий – що зроблено не більше третини, і 3% – не більше половини. Тих, хто гадає, що влада вже зробила більше половини з запланованих реформ, назбиралося лише 0,6%.

На думку громадян, найбільший опір проведенню реформ в Україні чинять уряд та олігархи (по 51%).

При цьому трохи більше третини українців (36%) готові терпіти подальше зниження рівня власного життя заради кінцевого успіху реформ (із них 8% готові терпіти стільки, скільки потрібно, а 28% – не більше року). Натомість, кожен третій не може терпіти далі, бо його матеріальне становище нестерпне вже зараз, а кожен четвертий – бо не вірить в успіх реформ.

Лише на Заході більшість жителів готові терпіти матеріальні труднощі протягом певного періоду часу (загалом 57%). У всіх інших регіонах такі респонденти опинилися у меншості (у Центрі – 37,5%, на Півдні – 25%, на Сході – 23%, на Донбасі – 28%).

Відносна більшість українців (51%) зізналася й у тому, що не готова докладати особисті зусилля заради успіху реформ у країні: 28% – бо вважають, що цим мають займатися органи державної влади, а 23% – бо не вірять в успіх реформ.

Зазначається, що дослідження проводилося з 22 по 27 липня 2015 року. Було опитано 2011 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком півострова Крим та окупованих районів Донецької та Луганської областей. Похибка не перевищує 2,3%. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук