Більшість македонців на референдумі підтримали перейменування своєї країни

На референдум з перейменування Македонії на Північну Македонію прийшли менше виборців, ніж потрібно для визнання його таким, що відбувся

08:24, 1 жовтня 2018

Питання про перейменування Македонії буде вирішуватися в парламенті країни, і депутати чітко виразять згоду, зважаючи на «успішний» референдум, заявив прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв, пише Balkan Insight.

Заєв назвав «успішним» референдум про вступ Македонії до ЄС і НАТО і перейменування країни в Республіку Північна Македонія, що відбувся у неділю, 30 вересня.

На дільниці для голосування прийшли близько 36,84% з 1,8 мільйона громадян країни, які мають право голосу. За даними ЦВК, після обробки 88,50% бюлетенів, 91,33% учасників підтримали ідею перейменування, 5,76% – висловилися проти. Для визнання референдуму таким, що відбувся, в ньому повинні були взяти участь понад 50% виборців.

Головна опозиційна партія Македонії VMRO DPMNE також назвала результати референдуму «успішними». Ця політична сила бойкотувала референдум.

Незалежно від результатів голосування, його підсумки носять лише рекомендаційний характер. Для прийняття рішення про перейменування країни необхідні голоси двох третин депутатів парламенту.

Єврокомісар з питань розширення та політики добросусідства Йоганнес Ган у своєму Twitter назвав результати референдуму «суттєвою підтримкою Преспанської угоди» з Грецією.

Нагадаємо, 17 червня Македонія і Греція підписали угоду про перейменування Республіки Македонія у Республіку Північна Македонія. Ця угода відкриває шлях вступу до НАТО та ЄС для колишньої югославської республіки і має покласти край 27-річній суперечці між двома країнами. Греція домагається перейменування Македонії, оскільки таку ж назву має грецький регіон, головним містом якого є Салоніки. Суперечка за назву триває з часу здобуття Македонією незалежності в 1991 році.