Бізнесмен із російським корінням може отримати першочергове право на викуп «Турбоатома»

«Турбоатом» – прибуткове підприємство, що виробляє обладнання для АЕС, ТЕС та ГЕС

Бізнесмен Костянтин Григоришин торік отримав українське громадянство

Бізнесмен із російським корінням Костянтин Григоришин може отримати першочергове право на купівлю акцій найбільшого в Україні виробника турбінного устаткування для атомних, теплових і гідроелектростанцій. Про це повідомляє Liga.net.

Такі привілеї Григоришину дістануться автоматично, якщо 3 жовтня на зборах акціонерів «Турбоатома» нинішній мажоритарний власник – Фонд державного майна (ФДМ) – проголосує за реорганізацію форми власності підприємства з публічного акціонерного товариства на приватне.

Відповідно до закону про акціонерні товариства, акціонери ПрАТ (на відміну від ПАТ) мають переважне право на придбання акцій, що продаються іншими акціонерами.

«Турбоатом» – одне з небагатьох машинобудівних підприємств, які продовжують стабільно працювати. Його виручка за 2016 рік – 2,17 млрд грн, чистий прибуток – 1,06 млрд грн.

Нині Фонду держмайна належить 75,2% акцій харківського підприємства, підконтрольна Григоришину КУА «Сварог Ессет Менеджмент» володіє 15,3% «Турбоатома», 5,6% перебуівають у власності кіпрської Biscone Limited, афілійованої з російським холдингом «Силові машини» Олексія Мордашова.

Ще близько 1% акцій заводу належить «Мегабанку», розповідав раніше його співвласник і за сумісництвом гендиректор «Турбоатома» Віктор Суботін.

Після перетворення «Турбоатома» в ПрАТ ФДМ буде зобов’язаний запропонувати компаніям Григоришина і Мордашова викупити на приватизацію пакет за стартовою ціною пропорційно кількості акцій, що належать кожному з них.

Мордашову реалізувати це право навряд чи вдасться. У лютому Верховна Рада ухвалила закон, що забороняє участь у приватизації російським інвесторам. У Григоришина, який торік отримав українське громадянство, таких проблем не має виникнути.

Тільки в разі відмови міноритарних акціонерів від викупу акцій ФДМ зможе продати держпакет «Турбоатома» третім особам.

Крім Григоришина інтерес до приватизації «Турбоатома» виявляв харківський бізнесмен Олександр Ярославський, який висловив готовність купити підприємство спільно з одним з найбільших сировинних трейдерів – корпорацією Glencore.

До сих пір немає ясності, який пакет «Турбоатома» планується виставити на продаж. Ще в лютому 2017 року прем’єр-міністр Володимир Гройсман говорив, що контрольний пакет потрібно залишити у власності держави.

Нагадаємо, навесні 2016 року російський мільярдер українського походження Костянтин Григоришин, якого в РФ звинувачують в організації ухилення від сплати податків, отримав українське громадянство.

Громадянин Російської Федерації та Республіки Кіпр Григоришин звернувся до одного з підрозділів міграційної служби із заявою про набуття громадянства України у спрощеному порядку в зв’язку з тим, що народився на території України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук