Біда єднає

Як львів’яни можуть допомогти одне одному під час карантину

13:47, 10 квітня 2020

Україна уже четвертий тиждень живе в умовах карантину, і вони все посилюються. У цей непростий час є багато людей, яким потрібна наша допомога. Це медики, які ризикують своїм життям, часто не маючи засобів захисту, важкохворі люди, яким необхідно продовжувати лікування, самотні пенсіонери, що входять до групи ризику, та представники бізнесу, які через тривалі «канікули» в роботі змушені звільняти працівників та зазнавати втрат.

ZAXID.NET уклав підбірку благодійних ініціатив та акцій, до яких ви можете долучитись та допомогти навіть в період карантину.

Медики

Благодійний фонд «Крила надії» проводить збір коштів на закупівлю захисних костюмів для медиків лікарні швидкої допомоги, ОХМАТДИТу, а також для облаштування обсерваційного відділення для важкохворих дітей у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі («Чорнобильська лікарня»).

Допомогти також можна придбавши шкарпетки Dodo Socks, кошти від продажу яких передадуть БФ «Крила надії». Актуальні потреби у зборі коштів та реквізити публікують на сторінці благодійного фонду.

«Із янголом на плечі» – це ще один фонд, який допомагає забезпечувати медиків засобами індивідуального захисту. На сайті обласного штабу протидії коронавірусу публікують нагальні потреби лікарень Львівської області. Саме цей фонд обрано для акумулювання всіх благодійних внесків, які будуть використані на першочергові потреби.

Кошти для придбання апарату штучної вентиляції легень (ШВЛ), експрес-тестів для виявлення коронавірусу та захисних костюмів для медиків збирають й у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла.

Благодійний фонд «Пацієнти України» збирає кошти для закупівлі засобів захисту та низку необхідного обладнання для лікарень з різних куточків України. Ви можете переглянути перелік потреб, звіти, а також зробити пожертву на їхньому сайті. Якщо ви працюєте у лікарні і вашому закладу потрібна допомога, то ви також можете до них звернутись.

Кошти для придбання апаратів дослідження клітин крові та 3 тис. захисних костюмів для лікарів збирає й «Українська біржа благодійності». Вона також надає допомогу лікарням з різних областей України. Підтримати їх, а також переглянути детальніше інформацію можна на їхньому сайті.

Фонд «Повернись живим» збирає кошти на закупівлю систем для тестування на коронавірус військових на передовій. Наприкінці березня на Донеччину уже доставили першу тисячу наборів для ПЛР-тестування. Також фонд збирає кошти для купівлі засобів дезінфекції для військових.

Якщо у вас немає можливості допомогти фінансово, але є власне авто, ви можете допомогти медикам доїхати на роботу, долучившись до всеукраїнської акції «Підвези медика». Наприклад, на Львівщині є група у Viber, де люди домовляють про час та маршрут поїздки. У період карантину, коли громадський транспорт між містами не курсує, це особливо актуально.

Також ви можете допомогти медикам, забезпечивши їх обідами. Низка львівських закладів («Чотири Чебуреки», «Ахалі. Більше, ніж хінкальня», Marevo Craft&Organic, Tisto, Sowa, LV Cafe jazz club, Аtelier 19) об’єднались та готують смачні страви для львівських медиків. Долучитись до ініціативи «Нагодуй лікаря» може кожен, обравши та оплативши страви у цих закладах (до замовлення треба обов’язково додати коментар #нагодуйлікаря). Заклади подвоюють такі замовлення, додаючи ще порцію від себе. У такий спосіб вони зможуть привозити більше обідів для лікарів.

Люди у потребі

Старші люди особливо вразливі до Covid-19, тому їм варто дотримуватись самоізоляції та не виходити з дому під час карантину. Навіть за продуктами. Якщо своїм рідним ми можемо придбати та передати товари першої необхідності, то самотнім потрібна допомога.

На час карантину у Львові працює гаряча лінія соціальних служб для допомоги одиноким потребуючим людям. Самотні люди, які не можуть самі себе обслужити і потребують невідкладної допомоги, можуть зателефонувати за номером 0-800-301-205 і вказати, якої саме допомоги вони потребують. На вул. Театральній, 10 на другому поверсі, де працює Центр соціальних служб, збирають продукти харчування, засоби особистої гігієни. Туди можна зголошуватись і благодійникам, і волонтерам, які можуть допомогти з доставкою.

Rozetka, «Нова пошта» та фонд «Життєлюб» за підтримки соціальних служб Львова, Києва та Дніпра запустили проект допомоги людям літнього віку. Кожен може оплатити на сайті Rozetka продуктовий набір «Життєлюб». Фонд розподіляє усі «підвішені» пакети між містами, які беруть участь в ініціативі. «Нова пошта» формує та доставляє продукти до соціальної служби кожного міста, а далі команди соцпрацівників та волонтери розвозять набори пенсіонерам.

Вартість набору, у який входить гречка, рис, макарони, цукор, тушкована свинина, пшенична крупа, олія, вафлі та туалетний папір становить 225 грн.

Ви також можете підтримати «Тарілку» – громадську організацію, яка збирає їжу та продукти у закладах громадського харчування та супермаркетах для малозабезпечених людей. Під час карантину вона з низкою львівських закладів харчування безкоштовно привозять їжу медикам у лікарні. Підтримати «Тарілку» фінансово або стати волонтером можна, перейшовши на їхній сайт. Гроші на їжу для потребуючих львів’ян збирає й Мальтійська служба допомоги.

Під опікою БФ «Крила надії» перебуває близько 100 родин з важкохворими дітьми, які мають щоденну потребу у ліках та спеціальному харчуванні. На ці потреби потрібно зібрати 600 тис. грн (цих коштів вистачить приблизно на два місяці).

Львівська обласна психіатрична лікарня заявила про критичний брак коштів на харчування та утримання пацієнтів та звернулася про допомогу до влади, підприємців та всіх небайдужих. У стаціонарі психлікарні перебувають 650 пацієнтів, з яких близько 40 осіб – на примусовому лікуванні за рішенням суду та близько 100 – хронічних хворих. Якщо ви маєте можливість їм допомогти, то реквізити та інформацію щодо збору продуктів можна знайти на сторінці лікарні.

Якщо ви маєте змогу віддати одяг, чи будь-які речі на благодійність, то можете звернутись до міжнародного благодійного фонду «Гарних справ».

Донорство

У Львівському обласному центрі служби крові через запровадження карантину суттєво зменшилась кількість донорів. Запаси крові закінчуються і через поширення коронавірусу та тривалий карантин ситуація може погіршуватись.

Усіх охочих стати донорами безкоштовно привозитимуть у Центр служби крові та назад додому на таксі. Для цього треба зателефонувати за номером диспетчера – 0 (96) 457 54 47, Наталія.

Стати донором можуть усі бажаючі віком від 18 до 55 років. Здати кров можна у будні дні на вул. Пекарській, 65 з 8:30 до 13:00. Донором крові можуть стати здорові люди, які не перебували в країнах, де зафіксовано захворювання на коронавірус. Перед здачею крові ввечері слід повечеряти пісними стравами, без масла, сала, ковбас тощо. Вранці випити лише солодкий чай чи каву з сухим печивом. Консультацію можна отримати за тел: 276-97-68.

Підтримати бізнес

Тривалий карантин, закриття магазинів та закладів громадського харчування, суттєво вплинув на малий та середній бізнес. Частина підприємців відправила працівників у безоплатну відпустку, або ж задля економії бюджету й зовсім скорочують штат працівників.

Щоб триматись на плаву, частина закладів запровадила доставку своєї продукції, або розпочала акції, закликаючи купувати сертифікат на якусь послугу зараз, а використати його після карантину.

На карантині все більш популярними стають сервіси доставки їжі, такі як Glovo, UberEats чи Raketa. Щоб скористатись однією зі служб доставки та продовжувати смакувати стравами з улюблених закладів, необхідно встановити відповідний додаток на смартфон. Також деякі заклади запустили власну доставку.

Для підтримки малого та середнього бізнесу у Facebook також створили групу «Купуй Галицьке», де закликають купувати продукцію в місцевих виробників. Підприємці публікують інформацію про свої товари, а люди діляться відгуками на той чи інший товар. Тут продають не лише їжу, а й одяг, аксесуари та рекламують послуги.

Хороші знижки зараз пропонують й мережі книгарень по всій Україні, інколи пропонуючи навіть безкоштовну доставку. Книгарня «Є» пропонує знижки до 60% та безкоштовну доставку кур’єром, книги зі знижками також можна замовити на сайті «Видавництва старого Лева», «Нашого формату» та Yakaboo.

Щодо сертифікатів на послуги, то, до прикладу, кінотеатри «Планета кіно» та Multiplex пропонують купувати сертифікати, а після закінчення карантину обміняти їх на квитки у кіно. Сертифікат «Планети кіно» вартує 100 грн і його можна обміняти на один квиток у кіно будь-якого формату, сертифікат Multiplex вартує 150 грн – його можна обміняти на два квитки на будь-яке кіно. Кількість сертифікатів, які може придбати у обох кінотеатрах одна людина не обмежена.

Раніше ZAXID.NET уклав підбірку лайфхаків, як пережити карантин, зібравши безліч вигідних пропозицій з замовлення товарів та ідей як розважити себе у цей період. Якщо на період карантину ви залишились без роботи, то пропонуємо також переглянути перелік гарячих вакансій у Львові.