Близько 100 львів’ян у черзі на реставрацію вікон та брам

Культура15 грудня 20102400

У Львові у межах проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» продовжується реставрація вікон та брам. Близько 100 заявників є в черзі на реставрацію.

Про це 15 грудня на брифінгу повідомила експерт GTZ, керівник проекту у Львові представник Інституту міста Іріс Ґляйхман.

За її словами виконують реставраційні роботи у межах проекту 10 столярних фірм, які пройшли навчальні тренінги для місцевих майстрів від GTZ.

Відтак, бажаючі можуть долучитися до благородної справи – і відреставрувати старі частини будинку за допомоги спеціалістів. Фінансування у цій справі відбувається за такою схемою: мешканці оплачують тільки 20% вартості робіт, решту оплачують – 20% Львівська міська рада (Інститут міста) та 60% - уряд Німеччини (GTZ). Подавати заяву можна в Інститут міста, управління охорони історичного середовища Львівсьокї міської ради або в GTZ. «На даний момент загальна сума догорів (частина мешканців, ЛМР та GTZ) на реставрацію складає 25 тис. грн», - зазначила Іріс Ґляйхман.

За її словами, 25 об’єктів – на стадії підготовки до реставрації. «Все залежить від того, наскільки швидко мешканці будинку зберуть свою частину коштів. В одних будинках цей процес є досить швидким, в інших - повільніший», - розповіла Іріс Ґляйхман.

сума на реставрацію брам і вікон може дуже коливатися, все залежить від величини об’єкту, а також від його зношеності. Для прикладу, вартість реставрації вікна – 3-5 тис. грн.

Нагадаємо, що в межах проекту здійснюється реставрація дерев’яних брам, вікон, ліпнини, також було відреставровано кам’яний портал та скульптура Атланта на пл. Ринок, 40.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук