Близько 2000 людей пікетували АП через заяви Кучми щодо Донбасу

Учасники скандували «Ганьба», «Кучму геть», «Вова, у нас війна – почекає шаурма»

21:29, 10 червня 2019

Близько двох тисяч активістів ввечері у понеділок, 10 червня, влаштували пікет під будівлею Адміністрації президента. Про повідомляють «Українські новини».

«Ми вимагаємо, щоб ті люди, які формують дорожню карту до Мінська, були замінені. Щоб ветерани були долучені до процесу, щоб були ті люди, які знають ситуацію, інакше ми будемо це сприймати як тиху капітуляцію», – заявив один з організаторів пікету.

Учасники скандували «Ганьба», «Кучму геть», «Вова, у нас війна – почекає шаурма».

Учасники акції вважають, що Кучма і Зеленський ведуть антиукраїнську пропаганду стосовно Донбасу.

Крім того, як повідомляє агентство, учасники спалили перед будівлею білий прапор, як символ капітуляції, та обклеїли будівлю фотографіями полеглих на Донбасі.

Як пише «Українська правда», під центральним входом до АП відбулась штовханина. Учасники акції хотіли повісили табличку «Адміністрація губернатора Малоросії», однак поліція її вирвала і порвала.

фото Юрія Богданова

На сторінці акції в Facebook повідомляється, що метою є «введення в групу, що складає дорожню карту до Мінська, людей з ветеранів, що мають довіру у ветеранському оточенні, які б інформували про вимоги, що ставляться парламентерам в Мінську і обгрунтовували ті або інші рішення».

«Нехай допустять ветеранів до формування дорожньої карти в Мінську, інакше це буде капітуляція», - говорять ініціатори акції.

Як інформував ZAXID.NET, екс-президент України Леонід Кучма представляв Україну на переговорах у Мінську з червня 2014 року по вересень 2018 року. Потім він заявив про відставку через «досягнення критичного віку».

Після цього переговорний процес очолив Євген Марчук. Він заявив про відставку в травні 2019 року у зв'язку зі зміною президента в Україні.

На початку червня Кучма повернувся на посаду представника України в ТКГ. 5 червня відбулося перше засідання групи після зміни президента. На ньому Кучма запропонував прописати у нових домовленостях пункт про те, що сторони конфлікту на Донбасі не мають права стріляти у відповідь. Спецпредставник ОБСЄ в ТКГ Мартін Сайдік заявив, що ця пропозиція «буде на розгляді в економічній підгрупі наступного разу».