Бойко та Ставицький продали газовий бізнес російському мільярдеру Павлові Фуксу, – ЗМІ

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 22 лютого 20175750

Екс-міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький та народний деп від «Опозиційного блоку» Юрій Бойко продали газовий бізнес російському мільярдеру Павлові Фуксу, повідомила «Економічна правда».

За останні два роки цей російський мільярдер скупив пакет вітчизняних газодобувних компаній у енергетичних фаворитів Віктора Януковича – Едуарда Ставицького і Юрія Бойка. За даними видання, у Бойка і його бізнес-партнерів Юлія Іоффе та Івана Фурсіна структури Фукса повністю викупили ТОВ «ДВ нафтогазовидобувна компанія» і 51% ПАТ «Девон». У Ставицького – 67% ТОВ «Голден Деррік» і 22,5% ПАТ «Видобувна компанія «Укрнафтобуріння».

«Рішення Фукса скупити активи опозиціонерів неоднозначне. З боку його M&A-активність виглядає як поведінка корпоративного “санітара лісу”, що підбирає за ослабленими гравцями всі активи без розбору», – йдеться в статті.

Джерела видання припустили, що Фукс увійшов на ринок українського газовидобутку задовго до революції-2014, а його інтереси в цій ніші представляв російський бізнесмен Володимир Татарчук. В Україні він відомий як засновник Proxima Capital Group – власника 20% британської нафтогазової компанії JKX Oil & Gas Plc. Остання володіє 10% ПАТ «Укрнафтобуріння» і контролює СП «Полтавська газонафтова компанія», що володіє правами на розробку родовищ в Полтавській області – Ігнатіївського, Молчанівського, Ново-Миколаївського, Руденківського, Заплавськького, Єлизаветівського, Червоноярського і Східного. Також Татарчук входить до наглядової ради «Альфа Банку Україна», який належить іншому російському бізнесменові Михайлу Фрідману.

«Сьогодні головним опонентом Фукса вважається команда міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, у якої за президентства Віктора Януковича відібрали частину бізнесу», – наголошується в статті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук